Дітей з COVID-19 повинні лікувати в обласній інфекційній лікарні, – Ірина Шамрай

Начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай заявила, що дітей з коронавірусним захворюванням COVID-19 повинні лікувати в обласному центрі інфекційних захворювань.

Про це чиновниця розповіла сьогодні, 20 серпня, під час сесії Миколаївської міської ради, повідомляє кореспондент телеканалу “МАРТ”.

Як відомо, головний лікар Миколаївського обласного центру лікування інфекційних захворювань Світлана Федорова заявила, що залишається не вирішеним питання розміщення дітей з коронавірусом. На її думку,діти молодше 7 років не повинні лікуватися разом з дорослими.

У свою чергу Ірини Шамрай зазначила, обласна інфекційна лікарня є правонаступником закритої дитячої інфекційної лікарні. Також у медустанови є контракт з Національною службою здоров’я, згідно з яким вони можуть лікувати дітей з COVID-19.

Для лікування інфекційних захворювань серед дитячого населення був створений обласний інфекційний центр лікування інфекційних захворювань, який став правонаступником у березні 2019 року у зв’язку з ситуацією, яка виникла в обласній дитячій інфекційній лікарні – там просто аварійним стало приміщення. Правонаступником і установою, яке буде приймати всіх дітей з інфекційними захворюваннями став обласний інфекційний центр, який забрав і увів в статут, що буде лікувати дітей з інфекційними хворобами. Кром цього, вони отримали акредитаційний сертифікат на стаціонарне лікування дитячого населення з інфекційною патологією. Також вони забрали штати, кадри і майно, яке було в дитячій інфекційній лікарні. І на початку цього року пакет, який отримав обласний інфекційний центр, передбачає лікування і дорослого, і дитячого населення на COVID-19, – розповіла Ірина Шамрай.

Вона розповіла, що в зв’язку з епідемією коронавірусу дітей з інфекційними хворобами, не пов’язаними з COVID-19, лікують або в обласній дитячій лікарні, або у міській лікарні Миколаєва №2.

Дивіться також: У міськраді привітали з ювілеєм керівника Миколаївської лікарні №3

У зв’язку з тим, що виникла така ситуація і обласний інфекційний центр забрав на себе всіх на лікування з COVID-19, інфекційна патологія, до якої відносяться кишкові інфекції, ангіни, менінгіти, ГРВІ, не пов’язані з COVID, забрали на себе лікувальні установи – обласна дитяча лікарня та друга дитяча міська лікарня. Тому що там є на 20 ліжок інфекційне відділення, – сказала Ірина Шамрай.

За її словами, за 6 місяців поточного року на території другої дитячої міської лікарні з більш ніж 2 200 дітей, пролікованих по області та місту з інфекційною патологією було 994 дитини, що становить 44,2%. І тільки 108 дітей, що становить 4,2%, проліковано в обласному інфекційному центрі, який став правонаступником обласної дитячої інфекційної лікарні.

Сьогодні ситуація по дітях, згідно всіх документів, якими володіє наш обласний інфекційний центр, вони повинні лікуватися там згідно пакету, який був укладений з Національною службою здоров’я України, – сказала Ірина Шамрай.

Нагадаємо, управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради просить 1,5 мільйона гривень для засобів індивідуального захисту у міську лікарню №1.

Раніше повідомлялось, що Миколаїв ризикує опинитись у «червоній» зоні за кількістю хворих на COVID-19. Про це під час засідання виконкому розповів перший заступник Миколаївського міського голови Володимир Криленко.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram