Фото: Офіс президента України

Зеленський підписав закон про допомогу фермерським господарствам

Президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств» № 1788-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 24 вересня 2021 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

Закон, що його підписав Президент, уточнює склад земель фермерських господарств та визначає коло одержувачів державної підтримки. Відповідно до документа, фермерським господарствам у перші три роки після створення надається допомога коштом держбюджету, зокрема через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Також допомога може надаватися коштом місцевих бюджетів, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на таку допомогу можуть розраховувати новостворені фермерські садиби, сімейні фермерські господарства, фермерські господарства, розташовані в гірських населених пунктах, на поліських територіях, визначених в установленому порядку Кабінетом Міністрів України.

Згідно із законом, Кабінет Міністрів щороку має передбачати у проєкті державного бюджету кошти на підтримку фермерських господарств. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку в проєктах місцевих бюджетів можуть передбачати кошти на підтримку таких господарств.

Читайте також: В Україні головною цінністю завжди буде людина, а не ідеологія – Зеленський

Також фермерам зі статусом сімейних фермерських господарств надається додаткова державна підтримка, зокрема на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Фермерському господарству, головою якого є особа у віці до 35 років включно, надається грошова допомога коштом державного бюджету.

Читайте також: Зеленський: “Донька не хоче, щоб я йшов на другий термін”

Згідно з пояснювальною запискою, фермерські та особисті селянські господарства спільно виробляють близько 50% валової сільгосппродукції.

Читайте також: Зеленський дав оцінку своїй роботі, а також партії «Слуга народу» за два роки

Також повідомлялося, що раніше Володимир Зеленський заявляв про тиск на народних депутатів та інтриги навколо ухвалення антиолігархічного закону.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram