Зеленський заявив про тиск на депутатів та інтриги навколо ухвалення закону про олігархів

Закон про олігархів дає шанс Україні на побудову цивілізованих і чистих відносин між великим бізнесом і державою.

Перед ухваленням документа був тиск на депутатів, інтриги й шантаж, зазначив Президент Володимир Зеленський у дописі у Facebook, повідомляє Укрінформ.

Завдяки антиолігархічному закону Україна отримує історичний шанс на побудову цивілізованих і чистих відносин між великим бізнесом і державою. Так, це багатьом політикам не подобається. Так, вони хочуть жити, як раніше, працюючи на олігархів.

Так, було дуже багато тиску на наших депутатів, дуже багато інтриг і навіть шантажу. Але закон ухвалено, – зауважив Зеленський.

Глава держави нагадав, що Конституція визначає, що державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Але фактом життя в нашій державі, за його словами, упродовж багатьох років було існування також олігархічної гілки влади – «групи людей, які вважали, що вони важливіші, ніж законодавці, урядовці чи судді».

Кожен українець знає, хто ці люди, яких називають олігархами. Кожен українець знає, як олігархи купували політичний вплив і як вони використовували політиків заради своїх інтересів. Держава не мала права це ігнорувати – ніколи. Ні у 2000-х роках, ні у 2010-х роках, ні тим більше зараз, – заявив Президент.

Він подякував кожному депутату, який підтримав цей закон, що набрав 229 голосів від «Слуги Народу» та 279 «за» в цілому в парламенті.

Олігархічної гілки влади в Україні більше не буде. Законодавча, виконавча та судова – так. А для олігархів шлях єдиний – стати чистим бізнесом, – запевнив Зеленський.

Нагадаємо, що у четвер, 23 вересня, Верховна Рада України прийняла Закон «Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів)».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram