Рада прийняла Закон про деолігархізації

У четвер, 23 вересня, Верховна Рада України прийняла Закон «Про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів)».

«За» проголосували 279 нардепів. При цьому рішення прийняли по спецпроцедурою – без права депутатів поставити на голосування всі свої поправки.

  • бере участь у політичному житті,
  • має значний вплив на засоби масової інформації,
  • є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб’єкта господарювання, який в день вступу в силу цього закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку і протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище,
  • підтверджена вартість активів особи (і осіб, бенефіціаром яких воно є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року (у 2021 році – 2,27 мільярдів гривень).

Законом передбачено створення спеціального реєстру, куди вноситимуть олігархів. Згідно із законопроектом, олігархом вважається особа, що володіє такими ознаками:

Бізнесмени, що потрапили до реєстру олігархів, будуть зобов’язані подавати електронну декларацію нарівні з чиновниками. Їм буде заборонено фінансувати партії і брати участь у великій приватизації. Крім того, олігархам і держслужбовцям треба буде звітувати про контакти між собою.

Нагадаємо, Кабінет міністрів схвалив і відправив до Верховної Ради проєкт державного бюджету України на 2022 рік.

Як відомо, Верховна Рада планує розглянути проєкт закону №6000 “Про Державний бюджет на 2022 рік” на пленарному засіданні у вівторок, 21 вересня.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram