Фото: Центр транспортних стратегій

Замість «Укроборонпрому» створять два холдинга

Два самостійних холдинга замінять державний концерн «Укроборонпром» в результаті реформи.

Про це генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв заявив в інтерв’ю Укрінформу.

65 підприємств сформують новий холдинг з робочою назвою Оборонні системи України, він в свою чергу буде складатися з 6 субхолдингів. Також плануємо, що в нього увійдуть спецекспортери, які будуть допомагати зі збутом продукції. Окремо буде сформований Аерокосмічний холдинг, який об’єднає три галузевих субхолдинги. Україна має потужну аерокосмічну галузь, – заявив він.

Юрый Гусєв додав, що в результаті формування нових холдингів і «ефективної приватизації» частини підприємств концерну, які вже багато років не виконують замовлення для сектора нацбезпеки і оборони, «Укроборонпром» в такому вигляді, в якому він був сформований в 2011 році, припинить існування.

За словами Юрія Гусєва, така реформа дозволить втілювати спільні проекти з міжнародними партнерами, забезпечувати прозорий трансфер технологій, щоб випускати якісне озброєння, в першу чергу, для ЗСУ.

Йдеться також про додаткові можливості по залученню фінансів, оздоровлення підприємств, збереження і посилення трудових колективів. Гусєв додав, що звернувся до президента з проханням визначити законопроект №3822 як невідкладний для розгляду у Верховній Раді.

Крім того, за словами гендиректора «Укроборонпрому», керівник профільного комітету ВР Олександр Завітневич заявив, що парламент може розглянути цей документ у першому читанні на початку лютого. А остаточного прийняття закону можна очікувати в березні-квітні.

В таких умовах уже до середини року поставлене президентом завдання по трансформації держконцерну буде виконано, – пояснив Юрій Гусєв.

Нагадаємо, у квітні минулого року стало відомо, що в «Укроборонпромі» мають намір створити шість галузевих держкорпорацій, навколо яких будуть зібрані підприємства ракетобудівної, авіаційної, авіаремонтної, бронетанкової, радарних і морських систем.

Пізніше стало відомо, генеральний директор державного концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв заявив, що хоче зберегти Миколаївський суднобудівний завод (колишній завод імені 61 комунара), де вже розпочато процедуру банкрутства.

Також «МАРТ» повідомляв, президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Запорізької області, у грудні 2020 року заявив, що держава збільшить замовлення для Укроборонпрому на 2021 рік.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram