За час війни “Миколаївводоканал” зазнав збитків на 20 мільйонів гривень

За час проведення військових дій постраждало п’ять працівників — це лише ті, які потрапили до лікарень із різними ушкодженнями.

Комунальне підприємство «Миколаївводоканал» серйозно постраждало внаслідок воєнних дій – збитки становлять уже близько 20 мільйонів гривень. Про це розповів директор підприємства Борис Дуденко, повідомляє Новости-N.

У процесі ремонту ця сума може бути збільшена. Ми робимо поточний ремонт, відновлюємо мережі для того, щоб мешканці не відчували тих проблем, які можуть виникнути. Ремонтуємо поки що все дуже швидко. Потім, коли капітально все відновлюватимемо, буде зрозуміла і загальна сума збитків, і скільки і чого нам потрібно, щоб відновити. За попередніми оцінками, збитки становлять близько 20 млн.

За час проведення військових дій постраждало п’ять працівників — це лише ті, які потрапили до лікарень із різними ушкодженнями. Постраждали вони якраз під час виконання робіт. Двоє все ще перебувають на лікуванні, тому що поранення виявилися тяжкими.

Не треба виключати і фактор психологічного впливу на наших людей, які перебувають на своїх робочих місцях під обстрілами. Ми намагаємось облаштувати для співробітників місця, які були б для них безпечні. Але бачимо, що не спрацьовує повітряна тривога, не завжди можемо зрозуміти, що буде обстріл. Завдяки волонтерам намагаємось забезпечити наших працівників бронежилетами, бо зараз їм доводиться працювати за дуже небезпечних умов, – додав Борис Дуденко.

Підприємство веде переговори з усіма можливими донорами, які можуть надати фінансову допомогу у відновленні зруйнованої інфраструктури, зокрема з Посольством Данії, яке вже виявило готовність взяти частину витрат на себе, а також з Європейським інвестиційним банком, Товариством Червоного Хреста, ООН та іншими міжнародними інстанціями. До діалогу підключаються і небайдужі донори з-поміж інших країн — Чехії, Австрії, Німеччини.

Читайте також: “Миколаївводоканал” спростував фейк щодо можливого спалаху холери в Миколаєві

До війни у ​​нас були дуже великі плани щодо відновлення наших комунікацій. Зараз ми їх розділили, і ті проекти, які ми можемо реалізовувати, реалізовуватимемо, а ті, які вимагають роботи в найнебезпечніших місцях, ставимо поки що на паузу і повернемось до їх реалізації, коли буде вже безпечно. Тому що зараз дуже великі ризики для людей, для працівників, для підрядних організацій. Багатьом доводиться працювати за містом, просто неба. Вони наражаються на дуже велику небезпеку, – наголосив Дуденко.

Про те, до яких збитків спричинила війна, розповідають і прості працівники підприємства. Вибухи лунали прямо поруч із насосною станцією, весь страх і страх війни вони випробували на власній шкурі.

Читайте також: У Миколаєві працюють над альтернативними джерелами постачання води, – Сєнкевич

Я була в машинному залі на естакаді. Саме підходила до насоса. Бачила зарево, потім пішов звук та вибухова хвиля. Ну що сказати? Страшно! Сховалися, бігли в приміщення… Правило “двох стін” ми дотримуватися не можемо. Якщо з боків ми маємо дві стіни, то зі входу – одна стіна. Сховатися практично ніде. Вікна у нас три рази вилітали, билися шибки. Головне було втекти від цього скла, щоб не поранитися, – ділиться спогадами машиніст водоканалу Ірина Нотич.

Розбиті вікна заклеювали плівкою. Але з настанням холодів все одно потрібно буде встановлювати вікна. Це пов’язано з тим, що через станції перекачується рідина — не можна допустити, щоб вона опускалася до граничних температурних значень. Адже якщо вона застигне, робота зупиниться, а місто знову лишиться без води.

На сьогоднішній день усі насосні станції водоканалу працюють безперебійно у цілодобовому режимі, аварійних ситуацій немає. Всі проблеми з водопостачанням, які можуть виникнути, намагаються попередити спочатку. Для цього «Миколаївводоканал» проводить ремонтні роботи на найбільш затребуваних ділянках, зокрема, проводить заміну трубопроводів в одному з мікрорайонів.

На сьогодні ми вирішили відновити всі технологічні трубопроводи, запірну арматуру для безперебійної подачі води у цьому мікрорайоні. Старі труби ми вирізаємо, натомість монтуватимемо нові труби та нову запірну арматуру, – сказав начальник насосних станцій водопостачання Тимофій Прокопенко.

Дивіться також: Відновлення водопостачання у Миколаєві: як йде робота над поверненням централізованого водопостачання

Нагадаємо, уряд виділив гроші на відновлення водопостачання на безповоротній основі для «Миколаївводоканалу», аби жителі Миколаєва знову користувались централізованим водопостачанням.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram