Відновлення водопостачання у Миколаєві: як йде робота над поверненням централізованого водопостачання

У Миколаєві поступово відновлюють водопостачання. У деяких районах вода вже з’явилась у кранах, проте у мерії озвучили низку застережень щодо її використання.

Телеканал «МАРТ» з’ясував, як триває процес поновлення централізованої подачі води і коли місто буде повністю нею забезпечено.

Вже майже місяць Миколаїв живе без централізованого водопостачання. Від 12 квітня «Миколаївводоканал» втратив можливість подавати воду в оселі миколаївців. Сталося це внаслідок підриву російськими окупантами водоводу, який доставляв дніпровську воду у Миколаїв зі спеціалізованих резервуарів у селі Микільське, що на тимчасово окупованій Херсонщині. 

Упродовж кількох тижнів працівники «Миколаївводоканалу» намагалися знайти спосіб дістатися до місця пошкодження водосистеми, аби полагодити її. Однак через інтенсивні бойові дії зробити це не вдалося.

Гуманітарної катастрофи через дефіцит води вдалося уникнути: завдяки скоординованим діям обласної та місцевої влади у Миколаїві налагодили підвіз питної і технічної води. Не залишили в біді місцевих жителів і низка українських міст, потужну допомогу надавали волонтерські центри.

Проблема з водою у Миколаєві вийшла на державний рівень: уряд виділив 56 мільйонів гривень з бюджету країни для буріння місцевих артезіанських свердловин і приєднання їх до мереж «Миколаївводоканалу».

Це питання корелюється на рівні президента. Тобто нам виділили кошти з державного бюджету для того, щоб ми прокладали ці трубопроводи і мали можливість диверсифікувати. Тобто, мали різні місця звідки ми будемо брати воду, — зазначив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

Він також повідомив, що загальна ємність мереж водоканалу складає понад 150 тисяч кубів води, однак за місяць її відсутності система повністю спустошилась. Тож перш ніж у неї піде вода зі свердловин, мережу мають промити річною водою з Південного Бугу.

Дивіться також: У Миколаєві вже пробурили понад 20 свердловин

Упродовж 7-8 травня до системи почала надходити річна вода, подекуди у житлових будинках вона стала з’являтися в кранах, однак вживати її не можна, наголошують у мерії. Також слід тимчасово утриматися від використання цієї води у побутових цілях. Через високий вміст солей вона може нанести шкоди домашній техніці.

Поступова заміна річної води на артезіанську триватиме щонайменше до четверга. Міський голова Олександр Сєнкевич анонсував, що орієнтовно до 15-го травня мережі Миколаєва мають бути готові до централізованого водопостачання. А також підкреслив, про можливість вживання води в якості питної або для приготування їжі, повідомить пізніше.

Коли ми дістанемося у свердловинах до рівня питної води, щоб її можна було використовувати під час приготування їжі або пити я обов’язково про це повідомлю. До цього моменту, до мого повідомлення у засобах масової інформації воду з крана пити не можна, — підкреслив мер Миколаєва.

Поки Миколаїв не буде на 100 відсотків забезпечений власною якісною водою, у місто продовжуватимуть підвозити воду для населення. 

Наразі частина артезіанських свердловин вже функціонує на повну. Також міська влада обговорює розвиток мережі гуманітарних свердловин для потреб закладів соціальної сфери.

Нагадаємо, уряд виділив гроші на відновлення водопостачання на безповоротній основі для «Миколаївводоканалу», аби жителі Миколаєва знову користувались централізованим водопостачанням.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram