Яскрава і забарвлена, – політолог Наталія Ніколаєнко розповіла про особливості передвиборної кампанії

Доктор політичних наук, професор кафедри соціально-гуманітраних дисциплін НУК ім. адмірала Макарова Наталія Ніколаєнко вважає велику кількість відеореклами, як головною особливістю агітаційної кампанії місцевих виборів 2020 року.

Про це вона розповіла в ефірі програми “Діалог” на телеканалі “МАРТ.

За її словами, практика застосування відеореклами на телебаченні була поширена і в минулих передвиборних сезонах, проте цього року вона є більш яскравою та забарвленою, адже активно залучалась до розповсюдження через інтернет та соціальні мережі.

Через відеорекламу кожен кандидат позиціонує себе, як справжній “Бетмен” і вирішувач всіх проблем України, Миколаєва та регіону. При цьому, слід зазначити, як наступну важливу особливість цієї кампанії – повна відсутність будь-якої ідеології у політичних сил та її спрямованності, – сказала Наталія Ніколаєнко.

Читайте також: Для нас важливі не бренди, а особистості, – Ігор Дятлов про місцеві вибори – 2020

Науковець пояснює, що навіть фахівцю складно проаналізувати, які політичні орієнтири декларує кожна партія. На її думку, немає чіткого поділу між, традиційними для Європи і Заходу, правими та лівими.

Центристами їх також складно назвати, оскільки коли подібні політичні сили заходять до місцевих рад – не можуть утворити більшість, а якщо це все ж вдалось, то вони не можуть згуртовано співпрацювати, – вважає доктор політичних наук.

Продовжуючи далі, Наталія Ніколаєнко відзначила, що кампанія цьогорічних виборів привертає увагу походом до місцевих рад політичних сил, котрі продовжують формуватись представниками колишньої “Партії регіонів”. Професор зазначила, це можуть бути не обов’язково екс-члени партії, а й різноманітні громадські організації та активісти, які останні декілька років сповідували риторику даної політсили у регіоні та обласному центрі.

Дуже багато сімейних підрядів йде на вибори. Як в Україні, так і на місцевому рівні, ми спостерігаємо, коли чоловік з дружиною, їх діти, родичі – цілі родинні клани беруть участь у виборах. Особливо цікаво, якщо в одному випадку вся сім’я в одній політичній силі, а є навпаки, у різних. Тобто про всяк випадок, у разі обрання члени родини матимуть партійні квитки різних політсил, – розповіла Наталія Ніколаєнко.

Дивіться також: Команда “Пропозиції” – це звичайні люди, однак професіонали своєї справи, – Ольга Степаненко

Підсумовуючи перелік особливостей передвиборної кампанії 2020 року, Наталія Ніколаєко підкреслила, що чи не кожна партія та кандидат на посаду міського голови Миколаєва своїм напрямком обрали перевірену роками стратегію – різноманітний тиск на діючого мера міста та вказування на недоліки його роботи, відкидучи будь-які позитивні моменти.

Проте більшість з них (прим.ред. – опоненти діючої влади) самі ж забувають, що були у міській раді і мали депутатський мандат, а тому мають безпосереднє відношення до того, що відбувалось у місті, – сказала професор НУК ім. адмірала Макарова.

Наостанок вона не обійшла увагою той факт, як лише за одну передвиборчу кампанію, багато нинішніх кандидатів різних рівнів, встигли змінити політичну силу і партію.

Нагадаємо, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич розповів про свої пріоритети та його команди на найближчі п’ять років, у разі успіху на місцевих виборах.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram