Які маски найкраще захищають від COVID-19 – дослідження

Центри США з контролю над захворюваннями (CDC) видали нові рекомендації щодо того, які маски – і як саме – слід носити, аби забезпечити оптимальний захист від COVID-19.

Про це повідомляє Голос Америки, передає Укрінформ. Як зазначається, найменший захист надають маски з вільноплетеної тканини. Далі за надійністю – маски зі щільної тканини, складеної в декілька шарів, хірургічні маски, а також KN95. Найвищий рівень захисту забезпечують маски-респіратори на кшталт N95.

Респіратор… якщо його носити правильно впродовж усього часу користування, може надати вищий рівень захисту, ніж маска з тканини, або процедурна маска. Маска або респіратор будуть менш ефективними, якщо вони погано прилягають, або якщо їх неправильно носити чи часто знімати, – вказується в рекомендаціях.

Експерти зазначають – незалежно від того, який саме захисний засіб проти COVID-19 ви обрали, він має бути достатньо зручним і добре прилягати до обличчя, закриваючи ніс та рот.

Читайте також: Носіння маски робить людей привабливішими – дослідження

Ми продовжуємо наголошувати – будь-яка маска краще, ніж без маски, – заявила речниця CDC Крістен Нордлунд.

А найкращий захист проти Омікрону – це маски плюс вакцини плюс бустерне щеплення, підсумували в CDC.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я дали прогноз, коли в Україні варто очікувати значне поширення штаму “Омікрон”. Головний державний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що уже в січні “Омікрон” може охопити всю Україну.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram