Носіння маски робить людей привабливішими – дослідження

Дослідники з Кардіффського університету (Уельс) заявляють, що люди насправді виглядають більш привабливими, коли носять маски під час пандемії коронавірусу. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Sky News. Особливо носіння синьої медичної маски підвищує привабливість людського обличчя, вважають дослідники.

За словами професора Майкла Люїса, до проведення цього дослідження було відомо, що медичні маски для обличчя знижують людську привабливість. Адже у різних суспільствах асоціювали носіння масок із хворобою у людини.

Читайте також: ВООЗ: “Штам Омікрон не є легкою формою коронавірусу”

Проте під час пандемії коронавірусу у людей змінилося сприйняття, коли тепер бачать людину в масці.

Дослідження визначило, як різні типи масок для обличчя змінили привабливість 40 чоловічих облич. Групу жінок попросили за 10-бальною шкалою оцінити привабливість зображень чоловічих облич: без маски, одягнених у тканинну маску, одягнених у синю медичну маску та тримаючи в руках чорну обкладинку книги, що покривала б ту ділянку обличчя, яку покриває маска.

Наше дослідження показує, що обличчя сприймається найпривабливішим, коли воно прикрите медичною маскою. Можливо, це пов’язано з тим, що ми звикли до медичних працівників, які носять сині маски, а тепер асоціюємо сині медичні маски з людьми, які займаються доглядом або медичними професіями, – заявив Люїс.

Він додав, що дослідники також виявили, що обличчя вважаються привабливішими, коли вони прикриті тканинними масками, ніж коли вони не прикриті взагалі.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Крім того, у Міністерстві охорони здоров’я дали прогноз, коли в Україні варто очікувати значне поширення штаму “Омікрон”. Головний державний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що уже в січні “Омікрон” може охопити всю Україну.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram