Як працює система безоплатної правової допомоги Миколаївщини в умовах воєнного стану

Регіональний центр з надання безоплатної правової допомоги не припиняв працювати з першого дня великої війни. Спеціалісти консультують і зараз, з деокупацією Миколаївщини планують повноцінно запустити і районні бюро.

Більше роботу центру дивіться у сюжеті.

Поширення інформації у сфері захисту прав і свобод громадян, роз’яснення та консультації з правових питань, забезпечення визначених законом інтересів осіб у судах та інших державних органах — це буденна робота працівників Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Після 24 лютого робота установи не зупиняли ні на день, змінили лише формат.  

Регіональні центри по всій Україні та контакт-центри забезпечували захист осіб у кримінальних впровадженнях. Тобто цілодобово приймали повідомлення від правоохоронних органів про затримання осіб у кримінальних і адміністративних провадженнях, призначали захисників, видавали доручення адвокатам. Ті, у свою чергу, прибували до затриманих осіб і вже надавали захист. Щодо надання допомоги у цивільних справах, тот тут діє заявницький принцип, — розповіла директорка регіонального центру Наталія Гнатуша.

Через повномасштабне вторгнення та військові дії змінилися і запити людей. Зараз юристи приділяють більше часу питанням, пов’язаним з внутрішньо переміщеними особами.   

Водночас у центрі консультують і тих, хто потребує правової допомоги в буденних справах. Так, нещодавно юристи допомогли жінці, яка хотіла стягнути аліменти з дорослої доньки. 

У Миколаївському центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги зазначають, готові допомогти вирішити будь-які правові питання.

Якщо у вас є питання, які потребують вирішення, то звертайтеся до системи безоплатної правової допомоги. Наш телефон: 0-800-213-103, дзвінки у межах України з мобільних і стаціонарних телефонів безкоштовні, — додала Наталія Гнатуша.

Нагадаємо, у Миколаєві запрацював консультаційний центр з питань поводження із військовополоненими.

Раніше повідомлялось, у Миколаєві з’явилися пункти тимчасового перебування на випадок надзвичайних ситуацій.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram