У Миколаєві відкрили консультаційний центр південного регіону координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. У ньому надаватимуть юридичну, психологічну та іншу допомогу сім’ям полонених і тим, кого вже вдалося повернути з полону.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».
Відтепер близьким та рідним не потрібно їхати в Київ, аби отримати консультацію та запустити процес пошуку.
У цьому центрі працюватимуть з родинами військовополонених, надаватимуть консультаційну, юридичну та психологічну підтримку. Також ми запускаємо обласну програму з надання фінансової допомоги на оздоровлення дітей наших бійців, які нині перебувають в полоні або вже повернулися з нього, — розповіла голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.
Це перший регіональний центр не лише на півдні, а й у всій Україні. Звернутися до спеціалістів зможуть жителі Миколаївської, Одеської та Херсонської областей.
Завдання центру — повернення усіх нашиї полонених захисників і так само супровід та захист прав родин військових. Цей проєкт максимально підтримує місцевою владою, а це означає, що є відповідні ресурси, кадровий потенціал, прекрасне приміщення, усе, що треба, аби допомагати людям, — прокоментував член координаційного штабу з питань поводження із військовополоненими Андрій Юсов.
Фахівці консультаційного центру пройшли спеціальне навчання у Громадській приймальні при Координаційному штабі в Києві. За перші дні роботи консультанти вже отримали близько 50 звернень від рідних військових, які нині перебувають в полоні російських окупантів.
Це важлива робота, тому що багато наших хлопців нині перебувають у полоні на російській території. Нам потрібно їх повернути. Це наші захисники, вони дуже потрібні вдома, їх чекають. Тоді вони нас захищали, а зараз ми повинні стати на їх захист. Ми пояснюємо родичам бійців, що треба зробити, аби якомога швидше запустити процес обміну, — пояснила психологиня першого регіонального консультаційного центру Наталія Шавліс.
Процес повернення українських військових нелегкий і затяжний, кажуть у центрі. Попри всі перешкоди з початку повномасштабної війни Україна вже змогла визволити 1183 бійця, 45 захисників повернулися додому 11 листопада.
Україна своїх не кидає, на відміну від ворогів. Ми повернемо кожного військовослужбовця, всі території та кожного громадянина нашої держави. Все буде Україна, — сказав керівник секретаріату робочої групи зі зв’язків з громадськістю та родинами оборонців Богдан Охріменко.
Звернутися до консультаційного центру рідні та близькі військовополонених можуть у будні — з понеділка до п’ятниці. Працівники установи запевняють, тут готові зробити все та навіть більше для того, аби всі захисники України якомога швидше повернулися додому.
Нагадаємо, у Миколаєві з’явилися пункти тимчасового перебування на випадок надзвичайних ситуацій.
Раніше повідомлялось, у мікрорайоні Варварівка місцеві жителі отримали борошно в межах продовольчої програми від ООН.