У Миколаєві з’явилися пункти тимчасового перебування на випадок надзвичайних ситуацій

У Миколаєві облаштовують місця тимчасового перебування людей на випадок надзвичайних ситуацій. Кілька пунктів вже готові, частина – у процесі. Такі заклади обладнали індивідуальним опаленням та альтернативними джерелами енергії.

Як працюватимуть пункти допомоги миколаївцям, дивіться у сюжеті. 

Комфортні ліжка, теплі ковдри, одяг, а ще їдальня, санвузли, індивідуальне опалення та електропостачання і навіть бомбосховище. У Миколаєві триває підготовка з облаштування пунктів тимчасового перебування людей на випадок масового відключення світла і тепла.

Вся Україна готується до можливих масованих обстрілів енергетичних об’єктів нашої держави. Ми бачимо, що ворог зараз атакує об’єкти критичної інфраструктури і ми готуємося до найгіршого. А саме до відключення всіх системи життєзабезпечення, зокрема відключення електрики, водопостачання і теплопостачання. Тому було прийнято рішення в організації таких пунктів обігріву, де люди зможуть прийти погрітися, випити гарячих напоїв, перечекати негоду і повернутися до себе додому, — розповів мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

Такі пункти готують на випадок надскладної ситуації в регіоні чи країні загалом, наприклад, проблеми з опаленням будинків, які під’єднані до централізованої мережі тепла. Заклади облаштували за кошти з міського бюджету, також допомогли благодійники.  

Такі заклади функціонуватимуть в кожному районі міста, усього їх буде 12. Міська влада розраховує облаштувати тисячу місць.

У пунктах є і великі кімнати для загального перебування людей, і невеликі на кілька ліжок для окремих родин. Заклади обирали з індивідуальними джерела опалення, аби у всій будівлі можна було підтримувати оптимальну температуру.

Першочергово коли визначали об’єкти, ми обрали ті заклади в яких є індивідуальне опалення, де можна поставити генератор для того, щоб було постачання тепла безперебійне. Температурний режим будемо намагатися дотримувати мінімум 17-18 градусів. Звісно, якщо будуть маленькі діти, то в тих кімнатах будемо підсилювати. Для цього ми у кожний заклад завезли додатково конвектори, — зазначив заступник міського голови Анатолій Петров.

З міркувань безпеки адреси пунктів тимчасового перебування не розголошують. Інформувати людей про такі місця будуть залежно від ситуації через адміністрації районів, голів ОСББ та керуючі компанії.

Нагадаємо, як миколаївці готуються до майбутньої зими та можливих аварійних або віялових відключень світла, наші кореспонденти дізнавалися на вулицях міста.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram