Фото: DEPO.ua

Верховна Рада прийняла антикоронавірусний закон

Верховна Рада прийняла законопроект Міністерства охорони здоров’я України, який передбачає підвищення ефективності в боротьбі з коронавірусной інфекцією.

За це рішення на позачерговому засіданні парламенту, 17 березня, проголосувало 344 народних обранця.

Документ  презентував народним депутатам ще в минулу п’ятницю, 13 березня.

Ми зібрали представників всіх політичних сил – оскільки дана ініціатива спрямована на благо і захист українського народу, на збереження життя і здоров’я кожного нашого громадянина і не має ніякого політичного підтексту. Нам потрібно діяти спільно, дуже оперативно і конструктивно, – зазначив тоді Ємець.

Документ передбачає спрощення процедури закупівлі товарів, робіт і послуг для запобігання та боротьби з коронавірусом. Це дозволить прискорити процес закупівлі засобів індивідуального захисту і тест-систем. Крім того, в законопроекті прописана можливість працівникам виконувати роботу вдому, заборона на проведення масових заходів з чисельністю понад 200 осіб, заборона на проведення заходів державного нагляду і контролю (поки йде боротьба з вірусом).

Також йдеться про посилення контролю в’їзду та виїзду на територію України і чіткий алгоритм примусової ізоляції, самоізоляції та відповідальності за недотримання карантину.

Дивіться також: Миколаївські крамниці ігнорують режим карантину

За словами голови комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайла Радуцького закон буде діяти тільки протягом трьох місяців.

Прописана можливість 100% передоплати за товари, роботи і послуги, які закуповуються для запобігання та боротьби з коронавірусом. Планується звільнити від сплати ввізного мита та ПДВ лікарські засоби, а також вироби медичного призначення, які закуповують в цілях запобігання і боротьби з коронавірусом. Також документ вимагає віднести введення карантину до форс-мажорних обставин, ввести додаткові надбавки для медперсоналу і інших працівників, які працюють над ліквідацією епідемії, – заявив Радуцький.

Михайло Радуцький / Фото: LIGA.net

Нарешті, планується внести зміни до деяких статей Трудового кодексу України на три місяці, за якими людям може бути надана оплачувана відпустка.

Крім того, Радуцький підкреслив, що Комітет пропонує посилити карантинні заходи, призупинивши роботу ресторанів, кафе, салонів краси, спортивних клубів, а також громадського транспорту, ввівши роботу за погодинними графіком.

Нагадаємо, Миколаївська міська рада спрямувала понад 45 мільйонів гривень для запобігання поширення коронавірусу.

 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram