ФОТО: Укрінформ

Вбивство Шеремета готували спецслужби Білорусі: з’явився запис розмови

Ще в 2012 році секретні служби Білорусі обговорювали можливість підірвати вибухівкою журналіста Павла Шеремета, що було здійснено чотири роки потому.

Про це повідомляє Українська правду.

Записи розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева були передані УП білоруською опозицією. На записі обговорюється спосіб вбивства Павла Шеремета, який у той час жив і працював у Росії.

Крім того, на записі звучать докази, що в 2012 році КДБ Білорусі готувало операції по усуненню й інших своїх політичних опонентів на території інших держав. Як зазначає на записі Зайцев, завдання організацій політичних вбивств поставив перед КДБ сам президент Олександр Лукашенко і виділив на ці потреби 1,5 мільйона доларів.

На нараді обговорюється використання отрут, вибухових речовин, поломок автомобілів для досягнення поставлених цілей. У тому числі обговорюються вбивства в Німеччині Олега Алкаєва (колишній директор в’язниці в Білорусі), Володимира Бороданя (експолковник) і В’ячеслава Дудкіна (був головним у країні по боротьбі з корупцією).

Читайте також: Справа Шеремета: в Україні випустили документальний фільм про вбивство журналіста

За інформацією джерел опозиційної організації “Білоруський народний трибунал”, на записі озвучені не всі цілі, що планувалися. Наприклад, у Росії під удар потрапляв також російський експерт Андрій Суздальцев.

Експерт Національного Центру Медіа Криміналістики США (Університет Колорадо) Каталін Григорас, який вивчав запис у 2020 році за запитом видання EUObserver, зазначив, що з запису видалений цифровий підпис, який міг б сприяти ідентифікації джерела в КДБ, але при цьому на записі не виявлено жодних помітних слідів аудіоманіпуляцій. Також в руки розслідувачів потрапили документи стеження за Павлом Шереметом.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд залишив під вартою ветерана АТО Андрія Антоненка, обвинувачуваного у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram