Новий рік. Фото - Pixabay

Вартість традиційного новорічного столу в Україні цьогоріч зросте на 25%

Перед святами стіл може додати в ціні ще 3−4% через ажіотажний попит на продукти.

Про це повідомив виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзин, пише ПроЗахід.

На сьогоднішній момент у порівнянні з торішнім роком, за аналогічну дату, споживчий кошик українця зріс приблизно на чверть, тобто на 25%. Що стосується новорічного столу, то я думаю, що цифри будуть дуже схожі, — розповів Пендзін.

За його словами, це пов’язано із загальним подорожчанням продуктів харчування.

Читайте також: Миколаївська новорічна ялинка лідирує у Всеукраїнському конкурсі

Також це пов’язано з тим, що в принципі і в світі на сьогоднішній момент ми маємо досить велике зростання цін на продовольство. За даними Міжнародної організації продовольства FAO, індекс зростання цін на продовольство в світі склав 32% за рік, — сказав Пендзин.

Також він зауважив, що цілком можливо, що перед святами будуть додаткові подорожчання, які пов’язані з ажіотажним попитом.

Як правило, це плюс-мінус 3−4% до середнього зростання цін. Якщо ми говоримо про зростання вартості новорічного столу на 25%, то так буде. Можливо, десь під 30%, — розповів Пендзин.

Нагадаємо, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич записав відеозвернення до миколаївців з нагоди новорічних свят.

Як відомо, через Різдво та Новий рік в Україні вводяться додаткові вихідні. Перші тривалі вихідні на українців очікують з 25 по 27 грудня через католицьке Різдво. Оскільки свято випадає на суботу – понеділок автоматично стає неробочим днем.

Наступним тривалим вікендом буде період з 1 по 3 січня. Новий рік знову випадає на вихідний день, тому неробочий день переноситься на понеділок. 7 січня православні українці відзначають своє Різдво. Державне свято випадає на п’ятницю, через що українці відпочиватимуть до 9 січня включно. Таким чином, в Україні в перший тиждень 2022 року буде лише три робочі дні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram