В Україні запущено сервіс пошуку даних про репресованих

До Дня пам’яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих.

Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Центр надаватиме консультації людям, які хочуть дізнатися про долю репресованих у 1917-1991 роках. Зокрема, там допоможуть написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати необхідну інформацію. Звернення до Консультаційного центру є безкоштовним.

Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну, – каже директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

Дивіться також: Телемарафон “Миколаїв Перемога-75!”. Гість Лариса Левченко

Нагадаємо, директорка Миколаївського архіву розповіла про часи нацистського окупаційного періоду.

Як відомо, у Миколаєві вшанували подвиг ветеранів і загиблих під час Другої світової війни.

Раніше повідомлялось, кандидат історичних наук, доцент МНУ ім. В.О. Сухомлинського Євген Горбуров розповів про Миколаїв у часи окупації та особливості окупаційного режиму Миколаївщини.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram