Якщо б не було цього дня, страшно уявити, що було б у світі, – доцент МНУ ім. В.О. Сухомлинського Євген Горбуров

9 Травня на телеканалі МАРТ відбувся 12-годинний телемарафон “Миколаїв Перемога 75!”. Кандидат історичних наук, доцент МНУ ім. В.О. Сухомлинського Євген Горбуров розповів про Миколаїв у часи окупації та особливості окупаційного режиму Миколаївщини.

За словами дослідника, свято 9 травня – це по праву справжній День Перемоги, день перемоги добра над злом, день перемого світлих сил над темними.

Якщо б не було цього дня, страшно уявити, щоб було б насправді у світі. Хоча є такі голови, які кажуть “краще б інші перемогли, краще б жили”. Давайте не будемо забувати, якби не дай Бог у свій час, біснуватому Гітлеру вдалось домовитись про сепаратний мир і керівництво СРСР зупинило свої війська на кордоні, досягнувши лише цього мінімума, ми не повинні забувати, що німці були вже близькі до створення зброї відплати атомної відплати. У них вже з’явились реактивні винищувачі. Чим би закінчився другий акт цієї страшної дії під назвою війна, нам невідомо, – розповів Горбуров.

Дивіться також: Телемарафон “Миколаїв Перемога-75!”. Гість заслужений артист України Олександр Сичов

Євген Горбуров розповів що Миколаїв в період окупації зазнав жорстокого та кривавого перевороту. Крім того, місто на півдні України було одни з двох, де в 1946 році проходив військовий трибунал.

Миколаїв дуже сильно постраждав в роки окупації. Понад 105 тисяч жителів було замучено та вбито німцями. Тут істувало декілька концлагерів. Більше 25 тисяч жителів Миколаївщини були вивезені на примусові роботи в Німеччину. Колосальний збиток був нанесений інфраструктурі, промисловим підприємствам, сільськогосподарській галузі, об’єктам культури, соціального значення. Обличчя, які брали участь в усіх звірствах та руйнуванні, були відповідними органами затримані та доставлені у Миколаїв. Було прийнято рішення провести тут показові виступи.

Горбуров розповів, що засідання військового трибунала проходили в будинку російського театру, який був повністю спалений – там залишились лише стіни.

Нагадаємо, директорка Миколаївського архіву розповіла про часи нацистського окупаційного періоду.

Як відомо, у Миколаєві вшанували подвиг ветеранів і загиблих під час Другої світової війни.

Раніше повідомлялось, 8 травня, в Україні відзначили День пам’яті та примирення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram