Фото: департамент ЖКГ

В Україні може знову з’явитися комунальна інспекція

Депутати відреагували на погіршення інфраструктури житлового фонду та якості житлово-комунальних послуг, запропонувавши відновити нині втрачений держнагляд за сферою.

Для цих цілей законопроєктом № 4403 пропонується відтворити ліквідовану в 2011 році Державну житлово-комунальну інспекцію (ДЖКІ), повідомляє Бізнес з посиланням на Finance.

Новий центральний орган виконавчої влади (ЦОВВ) перевірятиме обґрунтованість тарифів на послуги ЖКГ, які зараз фактично безконтрольно встановлюються місцевими самоврядуваннями, а також штрафуватимуть порушників: як постачальників, так і споживачів послуг.

Читайте також: Анна Ганжул розповіла про реалізовані “Агенцією розвитку Миколаєва” проєкти у 2020 році

До компетенції держоргану увійде і перевірка житлово-комунального сервісу, зокрема, якості води, технічного стану тепломереж, об’єктів благоустрою, вивезення сміття, а також низка інших сфер.

За розрахунками розробників, ДЖКІ вимагатиме бюджетного фінансування в розмірі 43,3 млн грн на рік, з яких більша частина – 36,8 млн грн, – передбачена на зарплати співробітників, у тому числі по 52 тисячі гривень на місяць для трьох керівників держструктури. Всього у відомстві працюватимуть 170 осіб.

Читайте також: Палац культури «Молодіжний» незабаром відкриє три філії в різних районах Миколаєва

Для перевірки якості ЖКГ-послуг та стану інфраструктури будинків інспектори отримають право проводити планові та позапланові перевірки, на підставі яких виписуватимуть штрафи у разі порушень: будь-який суб’єкт у сфері ЖКГ, незалежно від форми власності, повинен надати безперешкодний доступ інспекторам до об’єктів господарювання.

Керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю України Андрій Нікончук висловив думку, що житлово-комунальна інспекція необхідна тільки для контролю комунальних підприємств-монополістів: водоканалів, теплоенерго, сміттярів, всіх суб’єктів надання комунальної послуги, від діяльності яких залежить безпека користувачів.

“Діяльність комунальних підприємств пов’язана не тільки з цінами, але і з безпекою: адже газ може вибухати, а вода – бути отруєною. При цьому альтернативи комунальникам практично не буває: на все місто може бути одна котельня. Ціна на житлову послугу не може контролюватися в жодному разі – вона на 100% договірна. Йдеться саме про управління будинком, а не про утримання будинків і прибудинкових територій.

У першому випадку – це послуга, за якою мешканці самі обирають управителя на загальних зборах і платять йому зарплату: управителів, на відміну від комунальних підприємств, є з кого вибирати. І їм немає діла до держави і її органів контролю”, – вважає Андрій Нікончук.

Нагадаємо, 5 листопада у Варварівці урочисто запустили воду. Дюкер під дном річки до віддаленого мікрорайону будували півроку, а також провели магістральні мережі. Тож тепер жителі Варварівки можуть підключати свої домівки до централізованого водопостачання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram