У Варварівці запустили питну воду

Справжня історична подія сталась 5 листопада у Варварівці. Там урочисто запустили воду. Дюкер під дном річки до віддаленого мікрорайону, на замовлення департаменту ЖКГ, будували півроку, також провели магістральні мережі. Тож тепер жителі Варварівки можуть підключати свої домівки до централізованого водопостачання.

Про це повідомляє кореспондент ТРК “МАРТ”.

Подію складно переоцінити, адже з моменту заснування міста в цьому великому мікрорайоні центрального водопроводу не було і люди не могли повноцінно користуватися благами цивілізації.

Ще на початку вересня минулого року департамент ЖКГ Миколаївської міської ради підписав договір про початок будівництва дюкера у Варварівці. І вже сьогодні соціальні об’єкти – наприклад школа № 60 – зможуть почати користуватися водою.

Реалізація проєкту відбувалась у декілька етапів. Основні роботи за проєктом і власне будівництво дюкера під річкою Південний Буг почалися навесні 2020 року.

Коли закінчиться прокладання мереж, їх передадуть на баланс підприємства, «Миколаївводканал» буде видавати технічні умови на підключення. Вартість робіт з підключення залежатиме від відстані будинку до дюкеру, від того, які колодязі будуватимуть, яка запірна арматура використовуватиметься, – повідомив Борис Дуденко.

Послуги з водопостачання для мешканців Варварівки коштуватимуть стільки ж, як вони коштують для всіх інших мешканців Миколаєва. Все відповідно до тарифу, який встановлює НКРЕКП.

Будівництво водопроводу в мкрн. Варварівка виконала підрядна організація «ВіК». За словами директора Олександра Жака, цей дюкер один із найдовших в Україні, прокладених методом горизонтально направленого буріння.

Практично 100 відсотків використаних при будівництві матеріалів вироблені в Україні. В тому числі й труба із захисним покриттям, з якої зроблено дюкер. Відзначу, що цей проєкт вийшов значно дешевшим, ніж інші проєктні рішення – зазначив О. Жак.

Вартість будівництва складає 73 млн грн. З яких частина грошей надана ДФРР, а частина – з міського бюджету. Після завершення будівництва дюкера у Варварівку понад 13 тисяч жителів зможуть підключитися до центрального водопроводу.

Вартість підключення води для мешканців Варварівки залежатиме від віддаленості труби від будинків жителів. Для незахищених верств населення планують забезпечити часткову компенсацію підключення за рахунок бюджету.

Нагадаємо, що Мікрорайон Варварівка у Миколаєві буде з водою: триває будівництво дюкеру

Як раніше повідомлялось, Тривають роботи з прокладання дюкеру до Варварівки.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram