ФОТО: Pixabay

В Україні знайшли новий варіант штаму COVID-19 “Дельта”

Новий варіант штаму коронавірусу зафіксували у семи регіонах.

В Україні виявлено новий варіант штаму коронавірусу COVID-19 “Дельта”, який активно розповсюджується в Росії та характеризується високою смертністю. Про це повідомили в Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ, передає УНІАН.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Там зауважили, що Центр громадського здоров’я МОЗ України надав для дослідження 74 зразки, які взяли у хворих з дев’яти регіонів України з 18 листопада по 1 грудня. За допомогою секвенування було встановлено, що всі 100% зразків є варіантами штаму “Дельта”.

Науковці детектували 12 різних варіантів штаму “Дельта”, однак їх спектр відрізняється від тих, які були поширені в листопаді. Зокрема, виявлено новий для України варіант “Дельта”-штаму AY.122, який нині активно розповсюджується в Росії та позначається важким перебігом хвороби, високою контагіозністю (швидкістю інфікування) і високою смертністю, – зазначають науковці.

Вчені детектували AY.122 у зразках з семи регіонів.

Читайте також: З українським COVID-сертифікатом можна буде відвідати понад 80 країн – МОЗ

Високий рівень смертності в Україні, у порівнянні з рівнем смертності в країнах Західної Європи та США, може бути пов’язаний з особливостями штамів “Дельти”, що циркулюють на наших теренах, зокрема, й варіанту AY.122, – вважають вчені.

У зазначених зразках штаму “Омікрон” не виявлено.

За даними лікарів з різних країн світу, “Омікрон” спричинює легший перебіг коронавірусної хвороби, втім не факт, що новий штам буде здатен швидко витіснити такий реактивний варіант “Дельта”-штаму, як, наприклад, AY.122, – зауважили науковці.

Вчені Інституту молекулярної біології і генетики проводять дослідження мутацій коронавірусу на замовлення Ради національної безпеки та оборони з лютого 2021 року.

Нагадаємо, що Україна має домовленості на постачання 45 млн доз вакцини проти COVID-19 протягом 2022 року, цього має вистачити для ревакцинації проти коронавірусної хвороби 70% дорослого населення.

Крім того, за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram