Фото: з відкритих джерел

В Україні хочуть дозволити вакцинацію Pfizer всіх дітей від 12 років

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики рекомендуватиме МОЗ дозволити вакцину проти коронавірусу Pfizer для щеплення всіх дітей з 12 років, а не лише тих, хто має супутні захворювання.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв’ю медичному експерту ЮНІСЕФ Катерині Булавіновій повідомив голова Національної технічної групи з питань імунізації Федір Лапій.

27 вересня НТГЕІ проголосувала, щоб рекомендувати МОЗ зробити вакцину проти COVID-19 доступною для всіх від 12 років. Мова про вакцину Pfizer. Ми наголошуємо на важливості вакцинації дітей і проти інфекційних хвороб, які входять до Календаря щеплень.

Перевірте свій календар щеплень, і перш ніж іти на вакцинацію проти COVID-19, провакцинуйте свою дитину від інших інфекційних хвороб, – сказав Лапій.

Він додав, що рекомендація НТГЕІ має бути розглянута штабом МОЗ, найімовірніше, цієї п’ятниці.

Читайте також: Перше COVID-щеплення отримали вже 80% медпрацівників та 62% освітян

За словами фахівця, має бути алгоритм, за яким діти від 12 років отримуватимуть щеплення проти коронавірусу.

Є два нюанси. Перший полягає в тому, що на сьогодні, відповідно до наказу МОЗ, перед вакцинацією дитину має оглядати або лікар сімейної медицини, або педіатр. В мобільних бригадах можуть бути лікарі інших спеціальностей, терапевти…

Де огляд буде здійснений – в пункті щеплення чи, наприклад, в амбулаторії – принаймні це алгоритм, на який у НТГЕІ немає відповіді, це не наші повноваження, – уточнив експерт.

За його словами, спростити вакцинацію могло б рішення, щоб щеплення проводила медсестра. Експерт також повідомив, що виробник вакцини Pfizer подав у США запит на внесення змін в інструкцію, щоб дозволити вакцину до використання для дітей з 5 років.

Читайте також: COVID-вакцинацію хочуть організувати у всіх школах – для вчителів та батьків учнів

Найімовірніше, наступна вікова група – це будуть діти від 5 років. Власне кажучи, так і прогнозувалося – осінь 2021 року будуть отримані дані, – сказав Лапій.

Він нагадав, що в Україні для щеплення проти COVID-19 дітей з 12 років дозволена для використання лише вакцина Pfizer. Вакцинацію проводять дітям в окремих випадках.

Нагадаємо, що державна комісія з надзвичайних ситуацій з 23 вересня запровадила в Україні «жовту» зону карантину. Відтоді по всій країні посилили обмеження, однак для вакцинованих будуть діяти певні пом’якшення.

Раніше повідомлялося, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко назвав дві умови для повторної вакцинації українців від коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram