Україна з 23 вересня переходить в жовту зону карантину

Державна комісія з надзвичайних ситуацій з 00:00 23 вересня запроваджує в Україні «жовту» зону карантину. Відтоді по всій країні посилять обмеження, однак діятимуть бонуси для вакцинованих.

Таке рішення ухвалили на засіданні комісії 21 вересня, передає пресслужба уряду.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що в Україні погіршується ситуація з коронавірусом, тому необхідне посилення обмежень.

Упродовж попереднього тижня в Україні дві доби поспіль фіксували понад 6 тисяч випадків інфікування – вперше за декілька місяців.

Відтепер заклади освіти можуть працювати лише за умови, що не менше 80% працівників матимуть «жовті» або «зелені» COVID-сертифікати, тобто вакциновані однією або двома дозами.

Також працювати зможуть кінотеатри, театри, музеї та інші культурні заклади, спортзали та басейни, якщо принаймні 80% працівників вакциновані однією або двома дозами.

Кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим та чи дотримуватися карантинних обмежень, залишається за власником, зазначали раніше у МОЗ. 

За наявності «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію людина може не проходити самоізоляцію після перетину кордону. Це ж стосується і тих, хто прибуває з тимчасово окупованих територій.

Водночас залишається обов’язкове носіння масок у громадських місцях, транспорті, дотримання соціальної дистанції. Громадський транспорт у жовтій зоні працюватиме без обмежень.

Нагадаємо, Україна отримала обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу.

Раніше повідомлялося, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко назвав дві умови для повторної вакцинації українців від коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram