Фото: з відкритих джерел

Україна отримала обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу

В Україні з’явилося обладнання для виявлення нових штамів коронавірусу в українських пацієнтів. До цього часу зразки доводилося відправляти до лабораторій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я. 

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, надсилання зразків ВООЗ забирало час, однак зараз на нові штами в Україні зможуть реагувати оперативніше. Потужність отриманого обладнання –400 зразків на місяць.

Також для лабораторних центрів у кожній області за бюджетні кошти закупили 58 автоматичних станцій пробопідготовки для виділення з вірусу рибонуклеїнової кислоти для подальшого аналізу. 

Крім того, МОЗ закупило 55 приладів для виявлення збудника та 4 роботизованих і автоматизованих системи для аналізів вірусу з мінімальним залученням фахівців лабораторії.

У ЦГЗ нагадали, що в проєкті бюджету на 2022 рік заклали майже пів мільярда гривень на обладнання для бактеріологічних та фізико-хімічних лабораторій Центрів з контролю і профілактики хвороб.

Нагадаємо, МОЗ дозволило комбінувати вакцини Moderna та Pfizer.

Раніше повідомлялося, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко назвав дві умови для повторної вакцинації українців від коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram