Фото: з відкритих джерел

МОЗ дозволило комбінувати вакцини Moderna та Pfizer

Міністерство охорони здоров’я дозволило комбінувати вакцини проти коронавірусу від компаній Pfizer/BioNTech та Moderna.

Про це йдеться на сторінці МОЗ у Telegram.

Якщо перше щеплення робили препаратом Modenra, то вдруге можна вакцинуватися Pfizer/BioNTech і навпаки.

У МОЗ нагадали, що у липні схвалили рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики дозволити комбінувати мРНК-вакцини. Йдеться про випадки, коли мРНК-вакцина того самого виробника недоступна. Тоді для другого щеплення можна використати препарат на платформі мРНК іншого виробника.

Як відомо, ще наприкінці серпня у МОЗ повідомили, що в Україні вже не залишилося вакцини Moderna для першої дози. У вересні цього препарату теж не буде, оскільки Україна отримала його в межах програми COVAX, а не прямого контракту.

На думку науковців, поєднання вакцин є безпечним та ефективним, але вони все ще збирають дані. Препарати від різних виробників вже поєднують в інших країнах світу. Зокрема, у Канаді ще в червні дозволили комбінувати щеплення препаратами AstraZeneca/Oxford, Pfizer/BioNTech та Moderna. Таке рішення ухвалили після вивчення даних науковців.

Там кажуть, якщо людина зробила перше щеплення мРНК-вакциною (Pfizer/BioNTech чи Moderna), рекомендовано використовувати такий же препарат і для другого. Але якщо він недоступний, можна використати іншу мРНК-вакцину.

Проміжні результати досліджень в Іспанії, Німеччині та Британії показують хорошу імунну відповідь організму та безпечність такого поєднання.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко назвав дві умови для повторної вакцинації українців від коронавірусу.

Раніше повідомлялося, у вакцини AstraZeneca, яка наразі є в Україні, закінчується термін придатності.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram