Фото: Bild

У західних ЗМІ з’явились ймовірні плани РФ по наступу на Україну

За даними німецького видання Bild, Росія розглядає план захопити дві третини території України, включно із Києвом. При цьому передбачається проведення спецоперації між кордоном Миколаївської області та передмістям Одеси.

Витяг із статті видання Bild, написаної з посиланням на джерела в НАТО та службах безпеки, опублікувала «Українська правда».

Видання зазначає, що інформація про можливе вторгнення Росії в Україну ґрунтується на оцінках кількох людей з НАТО та служб безпеки, які змогли побачити деякі з можливих планів нападу Росії.

За словами високопоставленого офіцера, план захоплення України розглядається Володимиром Путіним і остаточного рішення ще не ухвалено.

Джерело зазначило, що у разі наказу Володимира Путіна російська армія завдасть «одночасної атаки з північного Криму та через сепаратистські території на сході та з півночі». Атака нібито може статися «наприкінці січня — на початку лютого», якщо Україна та НАТО не дадуть відповіді на вимоги Володимира Путіна.

Інші джерела в НАТО розглядають атаку у три етапи. Видання зазначає, що кожна фаза може стати останньою в операції, залежно від реакції Заходу на вторгнення.

На першому етапі РФ планує завоювати південь України, «щоб забезпечити постачання до Криму, а також відрізати Україну від моря і, отже, від постачання», – сказав Bild офіцер служби безпеки.

Росія планує використати десантні кораблі, перекинуті з Балтійського моря до регіону навесні, «для транспортування танків та військ з Криму до району Одеси», — сказав високопоставлений офіцер західної розвідки.

Інший високопоставлений військовий уточнив, що російські плани передбачають проведення десантної операції «на схід від Одеси, між селами Фонтанка та Коблево». Російські війська «просунуться на північний схід від міста, потім повернені ліворуч і просунуться до Придністров’я». Це оточило б Одесу.

Водночас на Херсонщині вздовж річки Дніпро проводитимуться «повітряно-десантні операції спецназу», які заблокують мости через найважливішу річку країни і, таким чином, припинять постачання. При цьому з Криму вестиметься артилерійський вогонь по потужних українським позиціями, що має пов’язати українські війська.

У той же час російські танкові частини, знову ж таки за підтримки військово-морського флоту та авіації, будуть просуватися на захід з окупованого Донбасу, потім розділяться та просунуться, з одного боку, біля Запоріжжя (важливий військовий центр на півдні України) та у бік Криму .

Якщо це вдасться, весь південь України опиниться під контролем Росії і Володимир Путін прокладе коридор з Росії до кордону НАТО з Румунією, – пише видання.

Паралельно з першою фазою війни авіація Володимира Путіна та балістичні ракети планують послабити військовий потенціал України по всій країні.

Якщо Кремль визнає, що умови для цього виконані, російські танкові частини можуть перейти кордон у Луганській та Харківській областях та просунутися до великих міст Дніпро та Полтава.

Насамперед, вони оточуватимуть міста та відключатимуть електрику, газ та продукти харчування. Через кілька тижнів росіяни можуть прославити себе як рятівники мирних жителів, вторгнутися в міста, що капітулюють, і врятувати українське населення від голоду або смерті, — пояснює один з офіцерів.

Фото: Bild

На третьому етапі кремлівська армія наступатиме на Київ із півночі.

Звичайно, це може статися на початку війни, якщо цього вимагатимуть обставини, – сказав Bild джерело.

Джерела в НАТО не впевнені, чи буде режим Олександра Лукашенка брати участь у бойових діях із Білорусі. Якщо Білорусь приєднається до атаки, Росія може оточити Київ із північного сходу та північного заходу.

Згодом російські війська просунуться «приблизно до лінії Коростень-Умань, щоб відрізати постачання із Західної України. Тоді можна було б чекати капітуляції Києва, а отже, й України під тиском Заходу, – пише видання.

Внаслідок такого максимального плану Росія може зайняти близько двох третин нинішньої території України.

Інше джерело відзначило: «Якщо Росія увійде, санкції все одно будуть. Тоді вже немає сенсу зупинятися на півдорозі».

Українці будуть боротися, але вони не зможуть протистояти великій атаці росіян, – сказав Bild високопосадовець. – Збройні сили Києва відійдуть на захід країни, «якщо не буде повністю знищено».

Інший офіцер сказав, що американських протитанкових ракет «Джавелін» не вистачить для всіх російських танків, а турецькі безпілотники «Байрактар» стануть легкою здобиччю для російських бойових літаків.

За його словами, для захисту України потрібні сучасні західні зенітні ракети типу «Патріот» та протикорабельні ракети типу «Гарпун».

Союзники зараз переосмислюють постачання зброї в Україну. Але це рішення не може бути від НАТО, а лише від його суверенних членів, — сказав офіцер західної служби безпеки.

Нагадаємо, нещодавно начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що Росія має близько 175 тисяч військовослужбовців, зосереджених навколо кордонів України, і вона готується до нападу наприкінці січня або початку лютого 2022 року.

Як відомо, британське видання Financial Times повідомило, що співробітники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про «високу ймовірність» нового російського вторгнення в Україну.

Також повідомлялося, командувач Операції Об’єднаних Сил Олександр Павлюк заявив, що проросійські бандформування бойовиків «Л/ДНР» змінили тактику та почали частіше влаштовувати обстріли з житлових районів, беручи до заручників цивільне населення.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram