Фото: Радіо Свобода

Командувач ООС Павлюк доповів про активізацію російських сил на Донбасі

Проросійські бандформування бойовиків «Л/ДНР» змінили тактику та почали частіше влаштовувати обстріли з житлових районів, беручи до заручників цивільне населення.

Про це командувач Операції Об’єднаних Сил Олександр Павлюк розповів в інтерв’ю для Радіо Свобода.

Генерал-лейтенант поділився своїми спостереженнями за діями російських окупантів.

Останнім часом активність цих підрозділів, все-таки, збільшується. Видно чітку команду з Кремля щодо посилення активності для того щоб змусити не тільки Україну піти на їхні умови, але і, напевно, увесь світ. Ми до цього звикли, спокійно до цього ставимося. Даємо гідну відсіч. Ці хвилі – вони періодично бувають і швидко згасають тільки після нашої відповіді, – зауважив Олександр Павлюк.

Він додав, що вороги стали ховатися за спинами мирного населення.

Ми перехопили ініціативу. Відповіді наші все чіткіші і точніші, тому противник пробує знову захопити ініціативу, але, на радість нам і на жаль для них – їм це не вдається. Тому і збільшується періодичність обстрілів, збільшується потужність обстрілів. Противник пробує з максимально великої дистанції використовувати (прим.ред. — озброєння). І що, на жаль, чітко проглядається – вони прикриваються місцевим населенням. Особливо дуже багато активності використання артилерії. Це з населених пунктів. Ще що відмічається чітко – вони бояться вже стріляти – буквально короткий обстріл і вони одразу тікають, змінюють позицію, тому що знають, що через декілька хвилин у це місце прийде відповідь, – роз’яснив командувач в ООС.

Нагадаємо, нещодавно начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що Росія має більше 92 тисяч військовослужбовців, зосереджених навколо кордонів України, і вона готується до нападу наприкінці січня або початку лютого 2022 року.

Як відомо, британське видання Financial Times повідомило, що співробітники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про «високу ймовірність» нового російського вторгнення в Україну.

Раніше повідомлялося, на тимчасово окупованих територіях сходу України Росія підтримує потужне угруповання чисельністю 35,5 тисяч осіб.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram