Фото: РБК-Україна

РФ готується атакувати Україну на початку 2022 року, — українська розвідка

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що Росія має більше 92 тисяч військовослужбовців, зосереджених навколо кордонів України, і вона готується до нападу наприкінці січня або початку лютого 2022 року.

Про це він повідомив в інтерв’ю американському журналу Military Times.

Така атака, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки, за якими послідують повітряно-десантні атаки на сході, десантні атаки в Одесі та Маріуполі та менше вторгнення через сусідню Білорусь.

За його словами, російські великомасштабні військові навчання «Захід-21», проведені раніше цього року, довели, що РФ може одночасно висадити до 3 500 десантників та військовослужбовців спеціальних операцій.

Атака, яку готує Росія, сказав Кирило Буданов, буде набагато руйнівнішою, ніж будь-що раніше в конфлікті, який почався в 2014 році, в результаті якого було вбито близько 14 тисяч українців.

Начальник ГУР заявив, що Росія нарощує потенціал для нападу, збільшуючи чисельність військ та систем озброєння в окупованому Криму, а також розміщуючи системи балістичних ракет малої дальності «Іскандер» та інші види зброї в інших місцях поблизу кордону. Він висміяв припущення, що суворі погодні умови в цю пору року зупинили б РФ від нападу.

Прогнози ЗСУ того, як розгортатиметься потенційний напад Росії

При цьому він заявив, що перед фізичною атакою зараз проводиться серія психологічних операцій, щоб дестабілізувати Україну та підірвати її здатність боротися.

Вони хочуть розпалити заворушення через протести та мітинги, які показують, що люди налаштовані проти влади, — сказав він.

Ці зусилля включають протести проти вакцинації від COVID-19, які, за словами Кирила Буданова, організували Росія, яка також намагається розпалити заворушення, пов’язані з економікою та енергопостачанням. Крім того, він сказав, що російські окупанти намагаються розпалити антиурядові настрої через інцидент, який отримав назву «Вагнергейт».

Кирило Буданов зазначив, що прикордонний конфлікт між Польщею та Білоруссю, котра намагається відправити біженців до Європи через кордон Польщі, є частиною цих зусиль.

Вони хочуть зробити ситуацію всередині країни дедалі небезпечнішою і складнішою, а також створити ситуацію, за якої ми «повинні» змінити уряд, — сказав він.

А також додав, що оцінки розвідки США та України щодо термінів нападу Росії дуже схожі.

Нагадаємо, британське видання Financial Times повідомило, що співробітники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про «високу ймовірність» нового російського вторгнення в Україну.

Також раніше повідомлялося, на тимчасово окупованих територіях сходу України Росія підтримує потужне угруповання чисельністю 35,5 тисяч осіб.

Як відомо, наприкінці жовтня українські військові вперше застосували безпілотники Bayraktar на Донбасі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram