Фото – Pixabay

У Європі цьогоріч зафіксували 169 нападів на журналістів

У Раді Європи упродовж 2020 року зафіксували 169 повідомлень про переслідування представників ЗМІ – випадки убивств, нападів, залякувань тощо.

Такі дані оприлюднені на Платформі Ради Європи та партнерських організацій із захисту журналістики та безпеки журналістів, повідомляє Укрінформ.

Читайте також: Раді пропонують посилити покарання за вчинення правопорушень проти журналістів

Із-поміж 169 випадків нападів на представників медіа у 2020 році, які зафіксовано у 31 країні, 10 відбулися в Україні. Нині у країнах Європи 116 журналістів перебувають в ув’язненні, а 24 випадки убивств представників медіа досі залишаються без покарання.

“Напади на журналістів та інших представників ЗМІ є особливо серйозними порушеннями прав людини. Адже такі дії спрямовані не лише проти окремих осіб, а підривають права інших на отримання інформації, руйнують публічні дискусії, що є основоположним чинником плюралістичної демократії”, – заявили у Раді Європи.

Читайте також: У світі з початку 2020 року померло понад 400 журналістів

У Раді Європи закликали країни-члени розв’язати порушені проблеми на найвищому політичному національному і міжнародному рівнях.

Раніше повідомлялось, що у Раді Європи закликають посилити зусилля у боротьбі із поданням надмірної кількості судових позовів проти журналістів з метою перешкоджання діяльності та залякування представників ЗМІ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram