Журналіст. Фото - Pixabay

Раді пропонують посилити покарання за вчинення правопорушень проти журналістів

Метою і завданням прийняття цього законопроєкту є посилення захисту законної професійної діяльності журналістів та інших медіа-учасників.

Як передає Укрінформ, текст законопроєкту оприлюднено на сайті Верховної Ради.

Проєкт акта передбачає внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу та Закону “Про інформацію” в частині щодо забезпечення свободи слова, права на інформацію та законодавчих гарантій професійної діяльності журналістів.

Читайте також: У світі з початку 2020 року померло понад 400 журналістів

Пропонується карати за порушення Закону “Про доступ до публічної інформації”, а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, незаконну відмову в доступі журналіста до інформації, неправомірну відмову в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації.

Крім того, за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю і будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності пропонується карати штрафом або позбавленням волі.

Читайте також: Підпал авто журналіста “Схеми”: арешт на два місяці з можливістю виходу під заставу

Законопроєкт також надає визначення понять “журналіст” та “журналістська діяльність” і приводить їх у відповідність з європейськими стандартами у цій сфері.

Нагадаємо, що прес-секретар кандидата в мери Миколаєва від партії «Опозиційна платформа – За життя» Владислава Чайки Юрій Багрянцев перешкоджав журналістці видання “НикВести” потрапити до кабінету міської виборчої комісії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram