У Раді Європи закликають припинити зловживання судовими позовами проти журналістів

У Раді Європи закликають посилити зусилля у боротьбі із поданням надмірної кількості судових позовів проти журналістів з метою перешкоджання діяльності та залякування представників ЗМІ.

Про це повідомив комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович, пише Укрінформ.

“У деяких країнах окремі заможні й впливові особи застосовують показові судові позови з метою цензурування, залякування та здійснення надзвичайного тиску на критику. Ця проблема існує давно, але набула особливого посилення і розповсюдження останніми місяцями”, – констатувала комісар з прав людини.

Читайте також: Раді пропонують посилити покарання за вчинення правопорушень проти журналістів

Міятович нагадала, що це негативне явище отримало назву “стратегічні позови проти участі у публічному житті”. Воно найбільше стосується журналістів, активістів, захисників.

Комісар РЄ навела приклади, що в країнах-членах Ради Європи щодо журналістів-розслідувачів можуть бути десятки і навіть більше сотні позовів, пов’язаних з професійною діяльністю. Вона зазначила, що подання такої кількості судових позовів проти представників ЗМІ є зловживанням з боку заявників, спрямованим на блокування критики.

Читайте також: У світі з початку 2020 року померло понад 400 журналістів

Комісар РЄ з прав людини наголосила, що уряди, журналісти, правозахисники і громадянське суспільство повинні рішуче протистояти цій проблемі.

Нагадаємо, що прес-секретар кандидата в мери Миколаєва від партії «Опозиційна платформа – За життя» Владислава Чайки Юрій Багрянцев перешкоджав журналістці видання “НикВести” потрапити до кабінету міської виборчої комісії.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram