У школі № 31 відкрилась steam-майстерня

У школі № 31 запрацювала steam-майстерня – щорічна виставка поробок учнів старших класів. Родзинка заходу в тому, що всі пристрої діти можуть запустити або випробувати самостійно, а також стати безпосередніми учасниками фізичних та хімічних експериментів.

Метою такої виставки є знайомство дітей молодшої школи з точними науками в ігровій формі. Всі ці агрегати, експериментальні мобільні лабораторії і робототехніка зроблені руками самих школярів. Є тут і механічний слон, якого протягом двох місяців збирали учні 4, 5, 6-х класів в гуртку робототехніки.

В минулому році діти змогли зібрати цю модель, запрограмувати її на перенесення деяких предметів для того, щоб можна було продемонструвати: наші друзі – тварини, можуть допомагати людині, – каже вчитель інформатики Микола Шепелєв.

Придбати комплектуючи для робота-слона школі вдалось завдяки коштам Громадського бюджету. Це ж дозволяє не лише учням школи, а й дітям з усього району відвідувати гурток робототехніки.

Читайте також: У пошуках натхнення: у Миколаєві відкрили перший із трьох молодіжний центр

За сусіднім столом з підручних матеріалів можна виготовити кристалічні ґратки та побачити як взаємодіють ті або інші речовини. Всі експерименти проходять під наглядом 11-тикласниць та їх вчителя з хімії Валентини Тріманової.

Ми дізнаємось Ph розчину, тобто кисле середовище, нейтральне середовище, або лужне середовище за допомогою природного індикатора, що виготовлений дітьми, власноруч із капусти. І ще одна локація – це молекулярна кухня. Молекулярна, тому що ми використовуємо безпечну речовину, що використовується в харчовій промисловості – альгінат натрію. Таким чином діти можуть спробувати себе в харчовій промисловості, – розповіла Валентина Тріманова.

Директор навчального закладу Аліна Архіпова каже, зазвичай, школярі зі своїми поробками беруть участь у міських steam-заходах, однак поки триває карантин доводиться обмежуватись шкільним простором.

Нагадаємо, протягом минулого – на початку поточного року чотири Миколаївських школи пройшли державний аудит. Днями завершилась перевірка і в Миколаївській ЗОШ №31. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram