Фото: wikipedia.org

У Росії зафіксували випадки зараження на новий різновид Дельта-штаму коронавірусу

У Росії виявили поодинокі випадки нового різновиду Дельта-штаму AY.4.2 коронавірусу. У нього є ймовірність широкого поширення.

Про це повідомив керівник наукової групи розробки нових методів діагностики захворювань людини ЦНДІ епідеміології Росспоживнагляду Каміль Хафізов, передає Інтерфакс.

За його словами, цей різновид є одним з безлічі відгалужень штаму Дельта і у порівнянні має більшу заразність.

Але навряд чи це станеться тими ж стрімкими темпами, якими сама Дельта свого часу витіснила всі інші штами. Так, вперше його зафіксували в липні, і відтоді частка цього відгалуження лінії «Дельти» повільно збільшувалася. Це потенційно лише трохи більше заразний штам, – уточнив Хафізов.

Як відомо, 20 жовтня в Ізраїлі підтвердили випадок субваріантів штаму коронавірусу Дельта, про який раніше повідомлялося у Великій Британії.

Зараз проходять дослідження, щоб визначити, яку небезпеку може становити новий штам. На думку експертів, навряд чи він отримає широке поширення.

Вакцини достатньо ефективні проти цієї версії вірусу, який не настільки відрізняється, щоб кардинально змінити здатність зв’язування з антитілами, – відзначив вчений.

Нагадаємо, на Тернопільщині від COVID-19 померла 3-місячна дитина.

Раніше повідомлялося, 19 жовтня Віктор Ляшко заявив, що в Україні 95% госпіталізованих з коронавірусом – невакциновані.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram