На Тернопільщині від COVID-19 померла 3-місячна дитина

На Тернопільщині померло немовля від COVID-19. Дитині було 2 місяці і 29 днів.

Про це повідомив епідеміолог обласного центру контролю хвороб Володимир Паничев у коментарі “Суспільному”.

Діагноз коронавірус підтверджений посмертно. При житті діагноз не був встановлений. При розтині трупа дитини судмедексперт запідозрив, що це коронавірус. Були відібрані матеріали і лабораторно підтвердили COVID-19, – розповів Паничев.

Медик додав, що епідеміологи з Кременця наразі проводять розслідування, аби з’ясувати, звідки дитина могла заразитися. Немовля померло вдома, а не у лікарні.

За словами директора Кременецького районного центру первинної медико-санітарної допомоги Віталія Корнійчука, батьки немовляти не зверталися до цієї лікарні, проте 14 жовтня звернулися у приймальне відділення Кременецької районної лікарні.

Вони дійсно були в нас. Черговий педіатр оглянула дитину, зауважень не було серйозних, порадила міряти температуру три рази і звернутися наступного дня до їхнього сімейного лікаря, щоб сімейний призначив відповідні ліки. Первинна ланка медицини повинна здійснювати нагляд за маленькими дітьми до року. Чому це не було зроблено не знаю, – розповів головний лікар установи Павло Кісіль.

Нагадамо, що 18 жовтня стало відомо, що у МОЗ планують вакцинувати дітей від 14 років проти коронавірусу.

Також 19 жовтня Віктор Ляшко заявив, що в Україні 95% госпіталізованих з коронавірусом – невакциновані.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram