У Миколаєві є ОСББ-рекордсмен із залучення «теплих кредитів»

У Миколаєві є ОСББ, що протягом чотирьох років запровадило 8 проєктів за програмою «теплих кредитів». Це свого роду рекорд для міста. Будинок – один з небагатьох, в якому повністю замінили всі вікна.

Останній проєкт – утеплення підвальних приміщень та створення індивідуального теплового пункту.

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків «Проспект Героїв України, 105» утворилось в 2016-цу році. З моменту заснування головою ОСББ є Людмила Гіржова. Жінка каже, в будинку, коли він належав ЖЕКу було безліч проблем: довелось замінити водогін, зробили капітальний ремонт м’якої крівлі, а в 2018-му облаштували лоджії в будинку склопакетами.

Раніше лоджії були відкритими. Будинок стоїть на «розі вітрів», постійно вітер, дощ, сніг і все це мете на лоджіїі. Двері там були каркасні з пресованим картоном, вода, дощ двері руйнували, все сипалось. Правління у 2018-му році ухвалило рішення склити ці лоджії по 6,5 метрів кожна і на всіх 15-ти поверхах, – розповіла Людмила Гіржова.

Окрім іншого, мешканці будинку провели енергомодернізацію систем освітлення із заміною ліхтарів на сучасні економні лампи та встановили датчики руху. Це дозволило майже вдвічі зменшити рахунки за електроенергію. Також в усьому будинку замінили вікна.

Читайте також: У місті за програмою «Теплий Миколаїв» утеплили фасад багатоповерхівки

Є унікальний досвід, коли всі мешканці нашого ОСББ домовились і замінили вікна на енергоефективні, отримавши дуже позитивний ефект у вигляді економії тепла, яке не підігріває атмосферу, а залишається в помешкані. Відповідно до можливостей програми «Теплий Миколаїв» вони отримали «теплий кредит» та будуть отримувати компенсацію на ті заходи, які вони провели. А це вікна і утеплення підвальних приміщень, що також є дуже важливим пунктом, який зберігає тепло в домівках і тим самим залишає певну кількість тепла в помешканнях наших миколаївців, – каже заступник міського голови з питань енергоефективності Олександр Омельчук.

Та найбільший здобуток в плані енергомодернізації, каже голова ОСББ це створення ІТП. Економічний ефект мешканці будинку відчули вже минулої зими.

Читайте також: Початок нового опалювального сезону під загрозою

В нас три будинки, я контактую з мешканцями сусідніх, – каже голова ОСББ. – Для прикладу, двокімната квартира в 101-му будинку, на 300 гривень платили більше за опалення в місяць, аніж платив 105-й будинок. А 103-й будинок платив на 400 гривень більше.

Сучасне обладнання ІТП дозволяє здійснювати його обслуговування у віддаленому режимі. Завдяки підключенню до Мережі Інтернет є можливість, в разі зниження чи підвищення температури повітря регулювати роботу пункту за допомогою спеціальної програми.

Нагадаємо, департамент енергетики, енергозбереження та запровадження інноваційних технологій Миколаївської міської ради за проєктом програми «Теплий Миколаїв» вперше реалізував комплексну термомодернізацію на базі Миколаївської загальноосвітньої школи № 60.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram