Фото - novosti-n.org

У миколаївських супермаркетах з’явились тести на коронавірус – ЗМІ

На полицях миколаївських супермаркетів з’явилися експрес-тести, які дозволять самостійно визначити наявність у людини коронавірусної інфекції.

Про це повідомляє портал Новости-N. У упаковці міститься набір, необхідний для взяття мазка з рота чи носоглотки, і навіть спеціальна пробірка, куди поміщається біоматеріал.

Коштує такий тест 149 гривень — у кілька разів дешевше, ніж проведення ПЛР-тесту у спеціалізованій лабораторії.

Читайте також: Темпи вакцинації дають можливість обіцяти, що локдауну не буде – Шмигаль

У той же час на упаковці зазначено, що це – тест для саммоконтролю на виявлення антигенів (Ag) коронавірусу COVID-19. Іншими словами, якщо людина відчула нездужання або хоче вкотре переконатися, що здорова, цей тест допоможе їй лише зрозуміти, чи хвора вона коронавірусом, або ні.

Фактично, юридичної сили такий тест не має, і якщо вам належить далека поїздка, при якій потрібна наявність тесту, пройти його все одно доведеться у спеціальній лабораторії.

Читайте також: Українські лабораторії можуть виявляти коронавірусний штам “Омікрон”

Нагадаємо, що за результатами попереднього дослідження три дози вакцини від COVID-19 Pfizer здатні ефективно захищати від штаму «Омікрон». Поки йдеться про попередні дані випробувань, потрібно більше часу, щоб сказати про ефективність вакцини остаточно.

Крім того, компанія Pfizer Inc стверджує, що остаточний аналіз її противірусної таблетки від COVID-19 показав майже 90% ефективність у запобіганні госпіталізації та смертей пацієнтів з групи високого ризику.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram