У Миколаївській ОДА озвучили рівень епіднебезпеки від COVD-19 у регіоні

На Миколаївщині спостерігається складна епідеміологічна ситуація із захворюваністю коронавірусною інфекцією, — так охарактеризував показники щодо поширення COVID-19 у регіоні заступник очільника Миколаївської обласної державної адміністрації області Ігор Кузьмін.

Про це йшла мова під час брифінгу в ОДА, 13 жовтня, повідомляє телеканал «МАРТ».

Миколаївська область, разом з іншими 10-ма регіонами продовжує перебувати у «жовтій» карантинній зоні. Середній показник захворюваності складає 363 інфікованих на 100 тисяч населення.

Це напружений показник і складним у нас залишається показник із завантаженістю ліжок з киснем у медзакладах. Станом на 12 жовтня середній показник по області складає 60,2%, — проінформував Ігор Кузьмін.

Керівництво області закликає миколаївців не нехтувати карантинними обмеженням та користуватися засобами індивідуального захисту. Натомість, найбільш ефективним засобом профілактики від захворювання в ОДА називають вакцинацію. У свою чергу Ігор Кузьмін повідомив, цього тижня мобільні бригади, які роблять щеплення почали працювати на 27 відділеннях «Укрпошти», аби люди похилого віку, які отримують там пенсії могли одразу щепитися.

І таким чином можуть отримати вакцинацію також працівники поштових відділень. Над цим працюємо, середній показник у нас близько 300 щеплених громадян в день на поштових відділеннях. Це дуже позитивний показник, — відзначив заступник голови Миколаївської ОДА.

В облдержадміністрацї нагадили, на сьогодні вже діє наказ МОЗ про обов’язкову вакцинацію представників окремих професій, серед яких  держслужбовці та освітяни. В іншому випадку, таких працівників будуть відсторонювати від роботи, або відправлятимуть у відпустки без збереження зарплати.

Інший захід, який буде реалізований вже в листопаді місяці — це обмеження у пересуванні територією України між обласними центрами. Пересування буде можливим, лише при наявності COVID-сертифікату або ПЛР-тесту, — повідомив Ігор Кузьмін.

Обласний державний санлікар Володимир Клочко вкотре наголошує, вакцинація — це єдиний ефективний спосіб уберегти своє здоров’я та близьких від тяжкого перебігу хвороби, а також уникнути чергового локдауну.

Запам’ятайте, не більше ніж 4,7% на сьогоднішній день — це ті люди, які просто госпіталізовані, не в тяжкому стані. Тобто на 100 захворілих, лише чотири, максимум 5 людей можуть потрапити до стаціонару. Все інші — це легкий перебіг. А от саме 95-99%, які перебувають у палатах інтенсивної терапії, або в реанімації — це саме не щеплені люди, — навів дані Володимир Клочко.

У Миколаївській облдержадміністрації закликали якнайшвидше щепитись, оскільки на сьогодні держава забезпечує безкоштовною для цього можливістю, а також відповідально дотримуватися всіх карантинних обмежень.  

Нагадаємо, заступник голови Миколаївської ОДА Ігор Кузьмін заявив, що чергова хвиля коронавірусної хвороби становитиме найбільшу загрозу для невакцинованих осіб.

Як відомо, Володимир Клочко повідомив, що на Миколаївщині хворіють на COVID-19 менше 4% вакцинованих людей.

Раніше повідомлялося, Миколаївська область найвищий показник вакцинації демонструє: щонайменше одну дозу отримали понад 98% вчителів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram