На Миколаївщині відсоток вакцинованих людей, котрі перехворіли на COVID-19 становить менше 4%. Про це під час брифінгу розповів головний державний санітарний лікар області Володимир Клочко. Ця статистика ведеться з червня поточного року. А в лікарні переважно потрапляють хворі, які не мають щеплення від коронавірусної хвороби.
Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.
При цьому Володимир Клочко розповів, кому не варто робити вакцину від ковіду. Це люди, у яких тримається температура в наслідок хвороби.
Навіть 37 градусів температури може бути, що це ковід, тому усім, у кого є температура я б не рекомендував проходити щеплення. Ще є моменти, коли людина дала алергічну реакцію після першого щеплення, то їй теж не буде рекомендовано проводити друге щеплення, – каже санлікар.
Головний державний санітарний лікар області радить консультуватись із сімейним доктором з приводу того чи варто таким людям робити вакцину. Також Володимир Клочко нагадав, що в першу чергу слід вакцинувати людей у віці 65 +.
Взагалі всі держави світу ідуть до того, щоб прищеплювати людей саме поважного віку. Оскільки самий важкий перебіг присутній серед цієї категорії людей і знову ж таки, лікар визначає, чи відсутні протипоказання для щеплення. Саме цю категорію необхідно прищеплювати в першу чергу і протипоказань у них практично немає, – повідомив Клочко.
За словами санлікаря області, так само перед щепленням варто порадитись із сімейним лікарем вагітним жінкам. Нагадав Володимир Клочко і види так званих «ковідних» сертифікатів.
До сертифікації навіть відноситься негативний результат ПЛР досліджень, протягом 72-х годин. Це перший вид взагалі сертифікації, – розповів санлікар. – Існує сертифікат для тих, хто перехворів, це рекомендація Всесвітньої організації охорони здоров’я, що людина має таку певну довідку упродовж 180-ти діб, тобто 6-ти місяців після хвороби, вона теж має сертифікат.”
Але для, наприклад, поїздок за кордон, або отримання певних переваг під час локдауну краще мати повноцінний сертифікат щеплення, переконаний Володимир Клочко.
Існують внутрішні сертифікати, це “зелений” сертифікат, якщо людина щеплена два рази певними вакцинами, які слід вводити два рази. До речі. цей сертифікат діє на території України і він прирівнюється до міжнародного сертифікату упродовж 365-ти днів, тобто цілого року, – розповів Володимир Клочко.
Ті, хто встиг щепитися лише однією вакциною можуть отримати «жовтий» сертифікат. Володимир Клочко нагадав, що всі ці види сертифікатів можна отримати як у цифровому форматі, завдяки застосунку «Дія» у телефоні, так і в сімейного лікаря.
Раніше стало відомо про те що на закупівлю COVID-тестів виділять 150 мільйонів гривень.