У Миколаєві відкрили мобільний простір для жінок та дівчат «Вільна»

Надати психологічну та медичну допомогу, підтримати у складній життєвій ситуації і зробити дозвілля різноманітнішим — з такою метою у суботу, 4 березня, в Манганаріївському сквері відкрили безпечний простір для жінок та дівчат «Вільна». Проєкт працює вже у 7 містах України, відтепер стартує і в Миколаєві.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Це буде місце, куди будь-яка жінка чи дівчина зможе прийти, розслабитися та отримати масу користі. Цей проєкт дуже важливий і для нашого міста, і взагалі для нашої країни, тому що ті умови, в яких нині ми живемо, дуже виснажують, — прокоментувала координаторка проєкту «Вільна» в Миколаєві Анна Макарова.

У просторі «Вільна» для жінок та дівчат організовуватимуть групові та індивідуальні сеанси з психологами, заняття спортом, арт-терапію, різноманітні майстер-класи та кар’єрні сесії для професійного розвитку.

Реалізує соціальний проєкт громадська організація «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та фінансування Великої Британії. В межах ініціативи містом їздитиме спеціальний автобус з написом «Вільна». У ньому жінки та дівчата матимуть змогу заручитися підтримкою спеціалістів та знайти для себе цікаве заняття.

Коли це авто курсуватиме містом, нам би хотілося, аби жінки відчували гордість, щастя, радість, щоб знали, що там вони знайдуть підтримку, активності, які допоможуть їм самореалізуватися, відновити ментальне, фізичне, репродуктивне здоров’я, — зазначила національна координаторка проєкту «Вільна» Оксана Нечитайло.

Ще одна важлива місія цього проєкту — залучати до активностей жінок з інвалідністю та створювати інклюзивне суспільство, в якому всі люди — рівні.

Це один із векторів шляху нашої країни і нашої області до демократії. Якщо ми будемо толерантно ставитися до всіх жінок, зокрема, і до осіб з інвалідністю, таким чином будуть розвиватися наші демократичні цінності в цілому. Ми будемо долучатися до цього проєкту та втілювати багато міні-проєктів в межах простору «Вільна», — зауважила представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Ольга Степаненко.

У майбутньому в Миколаєві створюватимуться й інші проєкти, спрямовані на соціально-психологічну підтримку вразливих категорій. Для цього Миколаївська міська рада підписала Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Інноваційні соціальні рішення».

Так, сьогодні йде війна, яка принесла дуже багато горя нам, українцям. Її наслідки відгукуватимуться нам ще багато років. Цей проєкт дасть нам можливість працювати з жінками та дівчатами, які постраждали внаслідок війни, насилля, інших об’єктивних та необ’єктивних причин. Дуже важливо було створити таке середовище. Це означає, що Миколаїв на правильному шляху, — сказав заступник міського голови Анатолій Петров.

Дізнатися програму активностей у новому просторі «Вільна» можна у телеграм-каналі. Тут організатори обіцяють публікувати анонси подій та ділитися цікавими новинами.

Нагадаємо, у Миколаєві працює 4 гуманітарні програми: як отримали продовольчу та фінансову допомогу.

Раніше повідомлялося, у Центрі психічного здоров’я допомагають людям з травматичним досвідом війни.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram