У Миколаєві працює 4 гуманітарні програми: як отримали продовольчу та фінансову допомогу

У Миколаєві продовжують діяти гуманітарні програми підтримки для містян, які постраждали внаслідок бойових дій та переселенців.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

За рік повномасштабного вторгнення гуманітарну допомогу від різних організацій отримали понад 13,6 мільйона українців. Таку цифру назвали у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у грудні 2022 року. Нині в Україні працюють 700 гуманітарних місій, серед яких міжнародні агенції, місцеві неурядові організації та благодійні фонди.

Миколаєву партнери допомагають фактично з першого дня великої війни. Оскільки місто довгий час було прифронтовим, а нині до нього повертається чимало місцевих, програми підтримки вразливих категорій населення діють і досі. Наразі миколаївці можуть отримати продовольчу гуманітарну допомогу від ООН.

В цю допомогу входять 5 кг борошна, 4 пачки макаронів, пляшка соняшникової олії та півкіло вівсяних пластівців. Це невелика, але суттєва підтримка для місцевих жителів в умовах війни, — розповів директор департаменту праці та соціального захисту населення Сергій Василенко.

Організація об’єднаних націй реалізує в Миколаєві і програму багатоцільової грошової допомоги. Її розмір – 2200 грн на одну особу. Зареєструватися миколаївці та переселенці можуть в офісі організації на вулиці Садова, 25.

Ми реєструємо заяви людей на багатоцільову грошову допомогу від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Отримати її можуть внутрішньо переміщені особи, переселенці, які вже повернулися на своє постійне місце проживання та постраждалі від війни. Для реєстрації при собі треба мати паспорт, ідентифікаційний код та документи, які підтверджують приналежність до категорії, наприклад, довідка про постраждале майно або медична довідка, — пояснює керівниця регіональної команди благодійного фонду «Право на захист» Дар’я Біла.

Окрім міжнародної допомоги, нині в місті роздають продовольчі пакунки від українського благодійного фонду «Щедрик». Щодня в Миколаєві планують видавати 600 продуктових наборів внутрішньо переміщеним особам, пенсіонерам віком 60+, багатодітним родинам, матерям з дітьми та людям з інвалідністю.

Аби отримати допомогу, необхідно звернутися до територіального центру соціального обслуговування та заповнити електронну форму.

На сьогодні в продуктовий набір від «Щедрик» входить 8 м’ясних консерв, 4 пачки макаронів, пачка солі, 5 кг борошна, пляшка соняшникової олії, баночка консервованої квасолі, кілограм цукру та вівсяні пластівці.

Діє в Миколаєві і гуманітарна програма для матерів та дітей «СОС. Дитячі містечка». Переселенці мають змогу отримати продуктові набори, обігрівачі та тепловентилятори.

В межах цієї програми ми надаємо допомогу родинам з дітьми до 18 років. Якщо ви потребуєте допомоги, звертайтеся до районних управлінь соціальних виплат та компенсацій або в районні відділення територіальних центрів, — зазначила начальниця відділу з питань сімейної та гендерної політики Ольга Казакуца.

У Департаменті праці та соціального захисту населення запевняють, допоможуть кожному та кожній, хто звернеться у центри.

Нагадаємо, у Миколаєві працює Центр психічного здоров’я для людей з травматичним досвідом війни.

Раніше повідомлялось, «Миколаївелектротранс» готується випустити на маршрут перший трамвай з низькою підлогою.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram