«Миколаївелектротранс» готується випустити на маршрут перший трамвай з низькою підлогою

У Миколаєві до виходу на маршрут готують перший трамвай з низькою підлогою. Вже наприкінці березня він має стати на колії, аби служити містянам і забезпечувати комфортний проїзд людям з інклюзією.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Унікальний трамвай вдалося переобладнати завдяки повній реконструкції моделі КТМ-5, 1986 року, силами працівників комунального підприємства «Миколаївелектротранс», зазначає його директор Юрій Сметана. 

Ми зробили частково низьку підлогу, щоб люди з інвалідністю чи батьки з візками змогли зручно заїзджати в трамвай. Він повністю відновлений: як зовнішньо та і всередені. Замінено двері, сидіння, є USB- отвору для зарядження смартфону, — повідомив він.

Всередині також облаштують сім камер відеоспостереження. Для зовнішнього вигляду працівники застосували технологію обшивки алюмопластом. На підприємстві зауважують, це додає естетики і дозволило заощадити електроенергію під час зварювання металоконструкцій.

Зараз йдуть вже фінальні доопрацювання, а також ми отримуємо сертифікат від спеціалізованої інстанції, яка нам дає на кожний транспорт техталони. І орієнтовно на кінець березня він буде вже курсувати на лініях міста Миколаєва. На всіх маршрутах, — сказав Сметана.

Трамвай курсуватиме у Миколаєві за всіма наявними маршрутами. Загальна вартість робіт склала 1 мільйон 900 тисяч гривень, вже включно з витратами на заробітню плату. 

Не лише реконструкцією трамваю зараз зайняті на «Електротрансі». Комунальне підприємство також ремонтує тролейбус, який постраждав внаслідок одного з російських обстрілів. Як тривають роботи особисто перевірив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич. 

Один із тролейбусів, який було зруйновано під час війни, і вже вирішили його зробити за кращими стандартами, у нього буде ще додатковий самостійний хід. Намагаємося зробити комфортним цей транспорт. Хочемо збільшувати кількість саме електричного транспорту, і менше на зпалювальному паливі, — зазначив мер.

Наразі мета місцевої влади і «Миколаївелектротрансу» довести, що громадський транспорт — це комфортна та доступна послуга, а не просто замінник для тих, хто не має коштів на маршрутку. 

Нагадаємо, у Миколаєві поблизу зупинок громадського транспорту міська влада встановила 14 бетонних укриттів. Вартість однієї такої споруди становить мільйон гривень. Їх встановленням і обслуговуванням наразі опікується комунальне підприємство «Миколаївелектротранс».

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram