У музеї Верещагіна оцифровують фарфорові експонати

У Миколаївському художньому музеї ім. В. Верещагіна оцифрують колекцію фарфору, більшість якої раніше ніколи не виставляли. Отримані цифрові копії експонатів перетворять на 3D-моделі.

Про це йдеться в сюжеті телеканалу «МАРТ».

Музей продовжує вже започатковану традицію оцифровування експонатів мистецтва. В рамках спільного проєкту з «Агенцією розвитку Миколаєва» працівники збираються отримати три сотні 3D-копій фарфорових виробів. Серед них: предмети посуду та порцелянові фігурки.

Колекція наша бере початок з 1948 року. Саме в цей час з Київського музею Західного та Східного мистецтва надійшло 68 предметів. Це різноманітні тарілки, лотки, чаркові та пляшкові передачі, соусники, а також порцелянові статуетки, — розповіла Ольга Яблуновська, головна зберігачка фондів музею.

Експонати зібрані з країн Західної Європи. Вони були створені наприкінці 18 – 20-го століття, зокрема у Німеччині, Австрії, Франції, Англії, Іспанії. Також Східній Європи початку 19 – середини 20-го століття, а саме в Україні, Польщі, Росії та Східній Азії в 20-му столітті.

Директор музею Сергій Росляков відзначив, наявність такої великої кількості унікального антикваріату — справжній скарб світової культурної спадщини, тож дана колекція обов’язково має бути доступною широкому загалу в цифровому форматі.

302 одиниці порцелянових виробів з найкращих мануфактур Європи. Я хочу це підкреслити, адже тут присутні (прим.ред. — у експозиції) і Мейсонська мануфактура, Берлінська, Віденська, Северська, тобто від провідних країн, — сказав він.

Цифрові копії стануть доступними для перегляду на двомовному веб-ресурсі, а також у форматі окремого друкованого каталогу. Окрім того, для додаткового промо-проєкту, на основі п’яти виробів з фарфору, будуть створені 3D-моделі, відзняті навчальні відео на тему фарфору та фотопроєкт із музейними експонатами.

Менеджер з комунікації КУ «Агенції розвитку Миколаєва» Євген Гомонюк повідомив, що додатково планується, аби місцеві майстри виготовили спеціальну промо-продукцію з кераміки для популяризації проєкту.

Ми на початку, на першому етапів зараз. Тому наразі лише анонсуємо, фінал можна бути побачити у жовтні цього року. А от перші результати будуть уже у вересні, — зазначив Євген Гомонюк.

На думку авторів проєкту, дана цифрова експозиція дозволить мистецтвознавцям, краєзнавцям і широкому колу користувачів у зручному форматі знайомитися і використовувати у своїх дослідженнях музейну колекцію з Миколаєва. А самим музейним працівникам створювати віртуальні виставки та необмежено тиражувати копії предметів.

В залах експозиції представлені лише 69 предметів, інші понад 200 предметів перебувають у підвалах, тож процес оцифрування проходить там. Відповідно він недоступний для відвідувачів. Наразі ми підняли декілька експонатів, а також бокс у якому відбувається оберт предмету (прим. ред. — експонату, який підлягає оцифруванню) на 24 позиції для створення його знімку в форматі 360 градусів та можливості розглядання з усіх боків, — розповів Євген Гомонюк.

На сьогоднішній день вже оцифрована більшість предметів. Паралельно команда проєкту працює над створенням макетів для друку майбутнього каталогу. Проєкт з оцифрування експонатів реалізовує «Агенція розвитку Миколаєва» разом з працівниками музею за підтримки Українського культурного фонду. Його вартість складає близько 500 тисяч гривень.

Нагадаємо, в жовтні 2020 року, у Миколаївському обласному художньому музеї ім. Верещагіна презентували цифрову колекцію експонатів художнього мистецтва у рамках співпраці з Українським культурним фондом. Колекція налічує 518 зображень картин кінця 18 – середини 20 ст, які зберігаються в музеї.

Також «МАРТ» повідомляв, у Миколаївському музеї ім. Верещагіна, 26 січня, відкрилась перша у цьому році виставка «Міста, де я був». Музей представив близько двох десятків картин різних міст: ландшафти Миколаєва, Києва, Харкова, Ужгорода, Одеси та інших міст України і світу. Їхні автори — представники різних епох і художніх шкіл: Тетяна Яблонська, Роберт Фальк, Микола Глущенко та багато інших.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram