Три області не відзвітували про надбавки медикам, інші виплатили мало, – очільник МОЗ Степанов

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідоми, що три області не відзвітували в поставлений термін про ситуацію з виплатами надбавок в розмірі 300% окладу за березень медпрацівникам, які боряться з коронавірусом.

Про це він заявив на брифінгу у суботу, 8 травня, передає “Українська правда”.

Міністр нагадав, що цього тижня провів нараду з керівниками департаментів охорони здоров’я, за участю заступників голів ОДА, де поставив вимогу відзвітувати по кожній області про ситуацію з надбавками медикам до кінця робочого дня 8 травня.

По-перше, три області взагалі не відзвітувалося – це Дніпропетровська, Київська та Херсонська області. По-друге, по тих звітах, які ми побачили, я наведу приклад. Харківська область проінформувала про 17 медпрацівників, які у березні були зайняті лікуванням 4 хворих. Загальна сума коштів, що виплачена в якості доплат – 14900 грн, або 870 грн кожному. Якісь цікаві три оклади в Харківській області. Така ж ситуація в інших областях відбувається, – заявив очільник МОЗу.

Дивіться також: В управлінні охорони здоров’я розказали про причини збільшення кількості хворих на коронавірус у Миколаєві

Міністр знову запевнив, що всі без винятку медпрацівники, які повинні були отримати доплату за березень, її отримають. Він підкреслив, що ситуація перебуває на контролі президента і прем’єрміністра.

Я буду доповідати і прем’єру, і президенту по цій ситуації. Я буду наполягати на прийнятті відповідних управлінських рішень, в тому числі кадрового характеру. Бо я не розумію, хто давав право просто знущатися з наших медичних працівників, які працювали і працюють з хворими на COVID-19. Спираючись на свій досвід роботи керівником області, можу сказати, що після отримання коштів на виплату зарплати, коли чітко механізм встановлений державою, максимальний термін – це тиждень. І в нас уже відбувається якийсь квест, вибачте на слові, коли ми шукаємо, чому саме не були виплачені кошти нашим медпрацівникам, – розповів Максим Степанов.

Степанов підкреслив, що зі свого боку уряд і МОЗ виконали всі свої обіцянки щодо доплат медикам у повному обсязі ще до 15 квітня.905 мільйонів гривень медичної субвенції було перераховано в регіони. За словами міністра, 181 мільйон гривень було виділено саме на доплати медпрацівникам, які лікували хворих на COVID-19, за березень, і ця сума повністю покривала потребу на виплату 300% надбавок.

Нагадаємо, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в Україні може затягнутися стан плато щодо поширення коронавіруса COVID-19.

Як відомо, Світлана Федорова впевнена, що українська медицина витримає другу хвилю коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram