Телеканал «МАРТ» перевірив, як у Миколаєві дотримуються «мовного закону»

Телеканал «МАРТ» проінспектував миколаївські заклади торгівлі та обслуговування не предмет виконання Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Про це повідомляє кореспондент телеканалу.

Як відомо, від 16 січня 2021 року набуває стаття 30 Закону про мову. Вона говорить, що мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова. Відтак інформація про товари та послуги на території України надається українською.

Крім того, тепер суб’єкти електронної комерції, зареєстровані в Україні, будуть зобов’язані забезпечити надання усієї інформації, визначеної законом, зокрема і щодо предмету електронного договору, державною мовою.

Працівники сфери послуг та торгівлі відзначають, у Миколаєві це вже не рідкість, коли покупець чи клієнт бажає отримати консультацію державною мовою. 

Ми перейшли на українську мову обслуговування ще з 2020-го року, тому сьогодні весь персонал спілкується з клієнтами державною мовою. Для наших працівників це не створює жодних труднощів у роботі, – зазначив Дмитро, адміністратор одного з місцевих супермаркетів.

Спілкування персоналу українською з клієнтом, котрий говорить зручною для себе мовою – не створює жодних проблем у його обслуговуванні, відзначають у закладах, які з першого дня відкриття у Миколаєві легко працюють у такому форматі. 

Більшість жителів Миколаєва розуміють українську мову, тому працювати достатньо легко. На мову обслуговування переходять рідко, – розповіла адміністраторка кав’ярні Сніжана.

У свою чергу, мовний закон передбачає, якщо споживач воліє аби консультація та обслуговування здійснювалось зручною для нього мовою — достатньо лише про це попросити надавача послуг.

Водночас інформація державною мовою про товари та послуги може дублюватися іншими мовами. В такому разі обсяг інформації українською не може бути меншим за встановлений законом про захист прав споживачів обов’язковий обсяг.

Раніше повідомлялось, у разі порушень з боку працівників сфери послуг і компаній кожен громадянин зможе звернутися до уповноваженого з захисту державної мови Тараса Креміня.

Нагадаємо, мовний омбудсмен також розповів, хто нині буде зобов’язаний здавати іспит на знання мови.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram