Фото: Тарас Кремінь / Facebook

За порушення мовного закону в сфері обслуговування будуть штрафувати

Штрафи за порушення мовного законодавства у сфері обслуговування накладатимуться, якщо матимуть систематичний характер.

Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови у Facebook.

Секретаріат Уповноваженого може здійснювати позапланові заходи контролю щодо порушень мовного закону. Якщо такі порушення протягом року будуть повторюватися і мати системний характер, ми маємо право накладати штраф. Здавалося б, комусь ця сума невелика (від 5100 до 6800 грн), але вона буде бити не стільки по кишенях бізнесу, скільки – по репутації. А це якраз те, що напрацьовується роками, – йдеться у дописі.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголошує, що головним завданням все ж таки є не накладання штрафів, а максимальна допомога сфері обслуговування підготуватися до 16 січня 2021 року, провести інформаційну й роз’яснювальну роботу.

Читайте також: Кремінь закликає Раду не підтримувати законопроєкт Бужанського про мову

Кремінь наголосив, що величезна кількість установ і закладів, які надають послуги, вже давно перейшли на обслуговування державною мовою.

І за це я хотів би окремо висловити подяку тим компаніям, соціально відповідальному бізнесу, який не тільки підтримує чинне законодавство України, але й створює всі необхідні умови для популяризації української мови, підвищення рівня володіння нею своїми працівниками, – зазначається у повідомленні.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року сфера обслуговування повинна перейти виключно на українську мову. Обслуговувати клієнта іншою мовою можна буде тільки на його прохання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram