В Україні з сьогоднішнього дня вся сфера обслуговування переходить на державну мову

16 січня, вступає в силу норма Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної про обов’язкове використання державної мови в сфері обслуговування».

Згідно неї:

  • всі підприємства, установи, організації (магазини, інтернет-магазини, салони, торгові центри тощо) повинні обслуговувати і надавати всю інформацію, перш за все, на державну мову;
  • виробники (виконавці, продавці) в Україні підприємств усіх форм власності надають споживачам інформацію про вироби (товари), роботах чи послугах державною мовою;
  • в разі якщо, окрім державної мови, інформація про товари і послуги надається також на інших мовах, обсяг інформації про товари і послуги державною мовою не може бути менше, ніж обов’язковий обсяг інформації;
  • тільки на прохання клієнта можна використовувати інші мови, прийнятні для сторін.

Тобто в супермаркеті і в інтернет-магазині, в кафе, банку, на АЗС, в аптеці або бібліотеці – обслуговування повинно бути українською. Тільки на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися на іншій мові.

За таке порушення Уповноважений із захисту державної мови або його представник складає акт про результати здійснення контролю за застосуванням державної мови і оголошує попередження і вимога усунути порушення протягом 30 днів з дати складання акта.

За повторне протягом року порушення Уповноважений накладає на суб’єктів господарювання штраф в розмірі від 5100 до 6800 гривень.

Нагадаємо, на початку грудня мовний омбудсмен нагадав, що з 16 січня 2021 року сфера обслуговування повинна перейти виключно на українську мову обслуговування.

Раніше повідомлялось, у разі порушень з боку працівників сфери послуг і компаній кожен громадянин зможе звернутися до уповноваженого з захисту державної мови Тараса Креміня.

Поширити:

Березень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031