Фото: з відкритих джерел

Сума боргів на ринку газу перевищує ₴120 мільярдів – Нафтогаз

Сума накопичених на ринку газу боргів перевищує 120 млрд грн, що становить загрозу для енергобезпеки України. 

Як передає Укрінформ, про це під час онлайн-дискусії «Energy Freedom з Андрієм Куликовим» розповів уповноважений НАК «Нафтогаз України» по роботі з органами державної влади Роман Супрун, повідомляє пресслужба компанії.

Втрата платоспроможності у великих споживачів та звуження ринку збуту через борговий тиск є серйозною проблемою. Якщо її не вирішувати, то це поступово послаблюватиме притік інвестицій в галузь, зокрема в сегмент видобутку, негативно впливатиме на активність замовників послуг з транспортування, зберігання газу. В контексті «Північного потоку-2» все це становить значну загрозу для енергобезпеки країни, – сказав Супрун.

За його словами, сума накопичених на ринку газу боргів вже перевищує 120 млрд грн і це питання вимагає якнайшвидшого вирішення. Зокрема, на його розв’язання спрямований законопроєкт №3508-д, ухвалений в першому читані Верховною Радою.

Читайте також: Азербайджан може стати новим потенційним джерелом постачання газу в Україну

Основна мета документу – визначення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу. Після ухвалення в цілому, вважає Супрун, він стане відправною точкою для аудиту боргів, аналізу причин їх виникнення, ухвалення додаткових нормативних актів та остаточного врегулювання проблеми на ринку.

Нафтогаз принципово підтримує необхідність врегулювання боргової проблеми на ринку природного газу. І ми готові брати активну участь у доопрацюванні законопроєкту до другого читання, – додав уповноважений Нафтогазу по роботі з органами державної влади.

Читайте також: Україна спалила рекордний за сім років обсяг газу

Нагадаємо, у листопаді 2020 року стало відомо, що Україна почала повноцінний реекспорт газу до країн Європейського Союзу.

Також повідомлялось, що компанія ROSEN Europe B.V., яка входить до складу швейцарської ROSEN Group, проведе внутрішньотрубне діагностування магістральних газопроводів України.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930