Фото: Укрінформ

Азербайджан може стати новим потенційним джерелом постачання газу в Україну

Азербайджан може стати одним з нових джерел постачання газу в нашу державу. 

Як передає Укрінформ, про це за результатами засідання українсько-азербайджанської робочої групи щодо співпраці в енергетичній сфері повідомив начальник управління роботи з замовниками ОГТСУ Андрій Прокоф’єв.

Ми дуже цінуємо співробітництво між нафтогазовими компаніями України й Азербайджану і зацікавлені в його розвитку. І що важливо – є зацікавленість з азербайджанської сторони розвивати можливості поставок газу в Україну, – зазначив він.

Читайте також: В Україні може подорожчати газ

На сьогодні транспортування природного газу в Україну з Республіки Азербайджан можливе через територію Туреччини і далі – через Трансбалканський трубопровід.

Примітно, що оператор ГТС України ще в серпні 2020-го на замовлення своїх клієнтів вперше здійснив реверсне транспортування газу Трансбалканським газовим коридором – з Греції через ГТС Болгарії та Румунії в Україну, що продемонструвало технічну здатність Транcбалканського маршруту.

Читайте також: В Україні можуть створити оператора ринку газу

Зазначається, що з 2020 року функціонування точок міждержавного сполучення України і європейських країн відбувається відповідно до вимог Третього енергетичного пакету ЄС із забезпеченням вільного доступу третіх сторін до потужностей через аукціони.

Оператор ГТС України продовжує співпрацювати з партнерами з Румунії та Молдови над розвитком транспортування природного газу Транcбалканським маршрутом з метою збільшення потужності імпорту, що забезпечить ще кращі умови розвитку співробітництва з азербайджанськими партнерами, – додав Прокоф’єв.

Споживання газу в Україні становить близько 30 млрд кубометрів на рік, з яких біля 20 млрд куб. м покривається за рахунок внутрішнього газовидобування, а потреба в імпортному газі складає приблизно 10 млрд куб. м.

Читайте також: Україна спалила рекордний за сім років обсяг газу

Нагадаємо, у листопаді 2020 року стало відомо, що Україна почала повноцінний реекспорт газу до країн Європейського Союзу.

Також повідомлялось, що компанія ROSEN Europe B.V., яка входить до складу швейцарської ROSEN Group, проведе внутрішньотрубне діагностування магістральних газопроводів України.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930