Фото: Укрінформ

Україна почала повноцінний реекспорт газу до ЄС

За словами Коболєва, завдяки привабливим умовам зберігання газу українські ПСГ заповнені на 90%.

Завдяки кільком послугам, які впровадили оператори газотранспортної системи та підземних сховищ газу, прогнози реалізувались Україна почала повноцінний реекспорт газу до ЄС. Про це заявив голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв, пише ТСН.

“Наш “Укртрансгаз” ще кілька років тому запровадив послугу “митний склад”, яка дозволяє без розмитнення зберігати газ в Україні понад 1000 днів. А ОГТСУ впровадив послугу shorthaul, яка дозволяє транзитувати газ через Україну до Польщі, Угорщини, Словаччини та Румунії”, – написав він у Facebook.

За словами Коболєва, завдяки таким привабливим умовам зберігання газу українські ПСГ заповнені на 90%, що є рекордним показником за останніх 10 років. Із 28,3 млрд куб. м газу, який зберігається в Україні, іноземним трейдерам належить 10 млрд куб. м.

Читайте також: Україна має величезні запаси газу

Голова НАК “Нафтогаз України” зазначив, що з вересня ціни на газ у Європі йдуть вгору і газ, який у режимі shorthaul зайшов до української ГТС в період низьких цін, користується попитом. За вересень-жовтень до Польщі та Угорщини трейдери реекспортували близько 15 млн куб. м газу.

“Це один із показників гнучкості української газотранспортної системи: оператор ГТС одночасно задовольняє заявки на транзит російського газу, реекспорт газу до ЄС та внутрішній попит”, — резюмував він.

Раніше повідомлялось, що польський нафтогазовий концерн PGNIG починає поставки природного газу “Оператору ГТС України”. Перші поставки здійснить компанія “Енергетичні ресурси України” (ЕРУ).

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram