Фото: Укрінформ

Україна має величезні запаси газу

Колись Україна була житницею Європи, і в воскреслому сільському господарстві є великий потенціал. Навряд чи відомо, що величезна країна також має значні запаси газу.

Як повідомляє інтернет-видання Neue Zürcher Zeitung (Швейцарія), триваючі протистояння та переговори щодо різних шляхів постачання російського газу до ЄС відволікають від економічного потенціалу українських запасів природного газу, сховищ газу та ресурсів біогазу. Сьогодні Україна має друге за величиною європейське родовище газу. На кінець 2019 року в розвіданих на той час українських родовищах було 1,09 трлн куб. метрів природного газу. Це обсяг, який поступається лише відомим у Європі норвезьким ресурсам у 1,53 трлн куб. метрів.

Наразі Україна використала лише близько двох відсотків відомих ресурсів на рік. Крім того, більш інтенсивне дослідження можливо нерозкритих родовищ газу може ще більше збільшити загальний обсяг корисних родовищ в Україні – можливо, навіть значно.

Читайте також: Нафтогаз підвищив ціни на газ для населення ще на 35 %

До початку кризи з коронавірусом середнє загальне річне споживання в Україні становило близько 32 мільярдів кубічних метрів. Із загальної річної потреби щороку імпорт покривав близько 10 мільярдів кубічних метрів. Порівняння цих обсягів із наведеними вище цифрами свідчить про можливість майже революційного майбутнього для енергетичного сектору України.

Україна має одну з найбільш розвинених та всеосяжних інфраструктур для транспортування газу як з точки зору внутрішнього постачання, так і для іноземних споживачів. 

Фото: Укрінформ

Однією з форм енергії з великим потенціалом в Україні є біогаз. На сьогодні, країна має достатню потужність для виробництва близько 10 мільярдів кубічних метрів біогазу на рік. Ця кількість приблизно відповідає кількості природного газу, яку Україна імпортує щороку. Враховуючи зростаючий сільськогосподарський сектор України, потужність виробництва біогазу може продовжувати зростати. Коли біогаз змішується з воднем, утворюється біометан, особливо екологічно чистий вид енергії.

Читайте також: У Чорному морі виявили унікальні запаси природного газу

Збільшення українського внутрішнього видобутку природного газу, біогазу та біометану не тільки зменшить залежність України від імпорту енергії, але й усуне її. Це може створити нову галузь української економіки, орієнтовану на експорт, та забезпечити поштовх для посилення зростання в інших галузях промисловості. ЄС також отримав би велику вигоду від наявності нового енергетичного партнера у його безпосередньому сусідстві.

Також нагадаємо, що АТ «Миколаївгаз» попереджає мешканців Миколаївщини про небезпеку, пов’язану з використанням природного газу в зимовий період.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram